Feller 14 yo Timeless Selected Spirits TTA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Feller 14 yo Timeless Selected Spirits TTA

Příspěvek od Hunter »

Timeless smw.jpg
Single malt whisky v nezávislém plnění, 14 let v sudech po bourbonu. Původem ze spolkové země Bádensko-Württembersko. Vypálena v Brennerei Feller z Dietenheimu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79740
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je lehčího stylu, tenčí. Vanilka, citrusy (ty ve vůni dominují), trocha medu, ale bohužel je tu i lacině působící chlastovitost, což aroma sráží. Maličko dřevitá zatuchlost. (81 b)
Chuť:Lehká, na jazyku řídká. Vanilkovo-medová nasládlost, možná až do lučních květů. Opět ta laciná chlastovitost. Spíš připomene (zejména dochutí) výčepní lihovinu bez duše, než ušlechtilý destilát. (65 b)
Body:73
Shrnutí:První vzorek z adventního kalendáře německých whisek. Tohle má být 14 yo SM? Bída. Na 14 let velké zklamání. S přihlédnutím k ceně (80 euro) jsem velmi rád, že jsem měl jen vzorek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Feller 14 yo Timeless Selected Spirits TTA

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79740
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek DeAK2017
Naslepo:ano
Aroma:divné. dřevo a hlavně něco plastového. lihovější, chlastovité. lehce vanilka. nic lákavého. (b.0+/3)
Chuť:řídká, trochu dřeva, nahořklosti. karamel, seno. (b.0+/4)
Dozvuk:nasládlý. dřevo, karamel, míza jako v agricole rumu. (b.0+/2)
Shrnutí:pít se to dá. ochucené to je, ale žádná pochoutka. zklamání. po odtajnění: cože? 14 let? co tam s tím dělali. od Felleru jsem měl miniatury jako distillery bottling a celkem v pohodě. tady teda nevím. (b.0/1)
Body:1+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Feller 14 yo Timeless Selected Spirits TTA

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79740
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 1 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Tenké, řídké, nijak příjemné. Připomíná nevalný rum. Hlavně vanilka; pomerančová kůra, na pozadí obilí.
Chuť:Mýdlovitě hladká, nedobrá. Květinky a dřevo, šodó.
Dozvuk:Středně dlouhý, sládnoucí. Stále ta zvláštní květinová parfémovost (konvalinka), mýdlo, lehce tříslovatosti dřeva.
Shrnutí:No, dát si to první den adventu, tak bych spíš přemýšlel, zda nezačnu abstinovat... Mínus body za to, že to dost připomíná rum, které já prakticky nepiju. Další mínus za to, že tomu je údajně 14 let.
Body:62
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět