Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od Hunter »

Fesslermill 1396 mettermalt whisky.jpg
Další ochutnaná německá whisky z adventního kalendáře. Tentokrát ze spolkové země Bádensko-Württembersko.
Odkaz na stránky: https://fessler-muehle.de/
Podle informační brožurky a různých webových stránek by mělo jít o tříletou whisky, vyrobenou z pšenice, žita a špaldy, zrající v sudech po bourbonu a dále v italských sudech po vínech Barolo, Nebbiolo, Lemberger (což je vlastně synonymum Frankovky), a po světlé odrůdě Arneis.

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Velmi nezáživná vůně. Trčí z ní levný chlast, pak ještě vanilka, obilnost. Dále müsli a kynuté buchty. Stopy po ovínění žádné, ani náznakem. (68 b)
Chuť:Chutná dost podobně, jako voní. Chuť je tenká, plochá, chlastovitá. Mírně nasládlá obilnost, v konci pak krémové dřevo a ,bohužel, nepříjemná hořkost v dozvuku. (58 b)
Body:63
Shrnutí:Velmi nepovedená whisky, kde marně hledám aspoň náznak slibovaných sudů po vínech. Nevalnou vůni i chuť pak totálně dorazí hořkost v dochuti.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od Nethar »

Přepisuješ to zpětně, nebo se chystáš na celoroční advent? :-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od Hunter »

Piju to, jak mám náladu. Na recenze se musím soustředit. Navíc ve dnech, kdy jsem v posilovně a běhám, tak alkohol nepiju vůbec, takže dodržet adventní kalendář podle dnů ani nemůžu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od Nethar »

Konečně jsem našel spřízněnou duši! Taky ve dnech, kdy jsem v posilovně a běhám nepiju vůbec alkohol!
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od Hunter »

:lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od josé »

Web:https://fessler-muehle.de/
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:divné. plastová zasmrádlost, kvasnice, dřevo, možná vanilka. ne, to mi smrdí. nasládlost jablek. (b.0/3)
Chuť:hořké dřevo. divné. opět plastová pachuť. hlína, nebo to má být pokus o kouř? (b.0+/4)
Dozvuk:sladší, lehce ovocný. dřevo už méně hořké, zelená banánová slupka. (b.0+/2)
Shrnutí:hodně divné. vyloženě mi nechutná. nebrat. třeba to vážně někomu chutná. (b.0/1)
Body:1
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Fesslermill 1396 Mettermalt Whisky

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/123361
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 18 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Nevábně smrduté. Jako je tam nějaký chlast a dřevo. Pak taky kov, myšina a meruňková jádra.
Chuť:Cukrová sladkost, hlína. Pak asi tak něco jako kdybyste zuřivě lízali vál na těsto, včetně toho hmatového vjemu na jazyku.
Dozvuk:Dřevo, lehká nakyslost. Naštěstí docela krátký. Víceméně sladký, to naštěstí celkový dojem z prázdnoty chutí (a když už nějakých chutí, tak spíš odpudivých) vylepšuje.
Shrnutí:E fuj...
Body:60
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět