Gröner & Kerler Schwäbischer Dinkel Whisky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Gröner & Kerler Schwäbischer Dinkel Whisky

Příspěvek od Hunter »

Schwäbischer Dinkel Whisky.jpg
Další ochutnaná německá whisky z adventního kalendáře. Spolková země Bádensko-Württembersko.
Odkaz na stránky: https://galloway-gourmet-fleisch.de/con ... pirituosen
Whisky vyrobená z pšenice špaldy (dinkel), zraje 3 roky, lahvováno v síle 43%. Palírna Gröner & Kerler.

Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Nezvyklé aroma. Připomíná směs whisky v sherry stylu s karibským rumem a americkou žitnou. Nasládlé sherry, kůže, lák od okurek, čokoláda, lesní med, sušené meruňky. Vůně je příjemná, mléčněčokoládově nasládlá. (85 b)
Chuť:Trochu voňavkově lakový styl (připomíná tím US rye), opět lák od okurek, k tomu se přidá krémová čokoláda. Sladkost byla jen ve vůni,
v chuti ji už nenacházím. Působí suše, dochuť dřevitá, něco mezi müsli a pilinama. (83 b)
Body:84
Shrnutí:Není to špatná whisky, má co nabídnout, i když se mi tedy ve vůni líbila víc.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Gröner & Kerler Schwäbischer Dinkel Whisky

Příspěvek od josé »

Web:https://galloway-gourmet-fleisch.de/81/spirituosen
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:bourbonové lehce lakované dřevo AO, medová nasládlost, meruňky. piliny, skořice, mandle. rumové. silné, výrazné. (b.1+/3)
Chuť:výrazněji dřevitá. lehce med a zároveň šťavnatá po citrusech. dubové koření. opálená, bourbon. bez hořkosti. (b.2/4)
Dozvuk:sladký, meruňková müsli tyčinka s mléčnou čokoládou, dřevo. hladký, hebký. (b.1+/2)
Shrnutí:je to dobré. plný bourbon na německý způsob. chutná mi. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Gröner & Kerler Schwäbischer Dinkel Whisky

Příspěvek od xenopus »

Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 17 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Lehce lihové, zvláštní. Kámen, kůže, ostružiny, mandlový likér, jehličí borovice, i trocha vanilkovosti. Prázdná sklenička piliny a jablečné křížaly.
Chuť:Vcelku hladká, středně plná, v porovnání s vůní poněkud nevýrazná a necharakterizovatelná. Dominuje dřevitost, pak je tu meruňkovice a vanilka.
Dozvuk:Kratší, jednoduchý. Štiplavé dřevo, jen lehce nasládlé. Úplný závěr lehce rumově sprostší.
Shrnutí:Trochu sešup v sebeprezentaci, dopad do tvrdého...
Body:81
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět