Zur Schwane Fränkischer Single Malt Whisky Limited Edition No. VIII

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Zur Schwane Fränkischer Single Malt Whisky Limited Edition No. VIII

Příspěvek od Hunter » 26 led 2018, 10:03

vocatum whisky batch 3.jpg
Německá whisky z adventního kalendáře. Spolková země Bavorsko.
Odkaz na stránky: https://www.schwane-weingut.de/brennerei
Vinařství a palírna se jmenují Zur Schwane ( U labutě), ale na whiskybase je jako Schwane (Distillerie).
Jde o sedmiletou whisky zrající v sudu po sauternes. Lahvováno v sudové síle 54,4%.
Jde o plnění pro berlínský obchod Vocatum. Plnění je také označeno jako Fränkischer Single Malt Whisky Batch 3, případně Vocatum Whisky.
Aby byl chaos dokonalý, ještě existují i dvě verze etikety této limitované edice (384 lahví). Dole je ta novější, která je aktuálně na stránkách obchodu Vocatum. Na stránkách e-shopu je nazvaná Vocatum Whisky - Fränkischer Single Malt. To je opravdu pošušňání, dělat vlákno pro tuto whisky. Je fajn přemýšlet, jak ji vlastně z asi 10 možností nazvat, není nad německý ordnung. Příště si asi objednám adventní kalendář z Bulharska nebo Mongolska, nemůžu dopadnout o moc hůř.

Barva:
Alkohol:54.4 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94187
Aroma:Vanilka, citrónová kůra, obilnost, piliny, müsli. Jemné, lehké aroma, a to i přes sudovou sílu. (82 b)
Chuť:Nádech slivovice (není divu, však tady mají v nabídce především ovocné pálenky, mimo jiné i slivovici). Krom ní ostrost alkoholu, čerstvé dřevo, po delším poválení po jazyku nasládlost a krémová dřevitost. (84 b)
Body:83
Shrnutí:Zajímavá sudovka, která zaujala více chutí.
vocatum_batch_3.jpg
vocatum_batch_3.jpg (15.21 KiB) Zobrazeno 881 x
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Zur Schwane Fränkischer Single Malt Whisky Limited Edition No. VIII

Příspěvek od josé » 05 zář 2018, 23:27

Alkohol:54.4 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:ovocnost špendlíků, citrusů, kyselejšího rázu. káva, suchost. něco zvláštního - kočičí kožich.
s vodou více sladké, květinová vůně. (b.1/3)
Chuť:ostřejší a výrazně suchá. suché dřevo, nahořklé, pikantní, rozhodně víc %, síra.
s vodou pitelnější. síra a suchost přesto zůstane. lehká, ovocná - špendlíky, pecky. (b.1+/4)
Dozvuk:krátký, nevýrazný. čokoláda, ozvěna chuti. (b.0+/2)
Shrnutí:tipuju sudovku, tak 54%, sudy EO. pitelné, s vodou o chlup lepší. ale žádná hitparáda. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Zur Schwane Fränkischer Single Malt Whisky Limited Edition No. VIII

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 16:26

Alkohol:54,4 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 10 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Výrazně lihové, tenké. Vanilková sladkost, trocha bobulového ovoce (jeřabiny), lanolin. Cosi nepříjemného mě tam dráždí, asi ta ovčí kožka. Křičí o vodu - s ní je ovocnější, ale to je tak všechno. Celkově se s vodou ztrácí (a to jsem rozkapával postupně a opatrně).
Chuť:Ne moc uhlazená, vytahuje sliny z pusy a zanechává struhadlovitý dojem na jazyku - mám dojem, že jsem dnes s degustacemi skončil. Dost dřeva. S vodou se zvýrazní opět ovocnost, nyní do zlaté slivovice.
Dozvuk:Krátký, dřevitý, nijaký.
Shrnutí:Je to takové nějaké sprostě rumové a celkově nijaké. V rámci AK 2017 tipuju (a protože jsem zatím jen v cca polovině, tak i doufám - že se zatímní rozložení kvalit na křivce zachová), že u mě skončí někde kolem 20. místa.
- No tak ano, nakonec v celkovém pořadí krásné 21. místo...
Body:74
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět