Whesskey Hessischer Single Malt Whisky aus Rauchmalz

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Whesskey Hessischer Single Malt Whisky aus Rauchmalz

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 10:44

Whesskey Rauchmalz.jpg

Další ochutnaná německá whisky, samozřejmě opět z adventního kalendáře. Spolková země Hesensko.
Odkaz na stránky: http://www.whesskey.de/
Ale moc si tam nepočtete.
Jinak to Whesskey je prý slovní hříčka, spojení slov Hessen (anglicky Hesse) a Whisky. Co tam dělá ta koncovka ey, moc nechápu. Jak je to název originální, stejně jako ta rozkošná růžovoučká etiketa, už si každý posuďte sami.
Ale k zajímavějším věcem. Jde o whisky z nakouřeného sladu (rauchmalz), kouř je z bukového dřeva.
Lahvována naředěná na 40%, bez udání věku. Vypáleno v Brennerei Höhler.

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Sladce karamelová vůně, za tím tmavá čokoláda a závan kouře z táboráku. Kouře v aroma není sice moc, ale určitě si ho všimnete. (83 b)
Chuť:V chuti je nakouřenost znát hned na první dojem. Jen tedy lituju, že whisky naředili tak moc. Myslím, že sudová síla, nebo aspoň 45 procent by téhle kouřovce slušela víc. Kouř, slad, jemně dřevo a rozinky. dozvuk kořenitý, pikantní. (83 b)
Body:83
Shrnutí:Není to vůbec špatná whisky, jde o jiný typ kouře, než co znám, ale bohužel celkový dojem sráží přílišné naředění, působí řídce.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Whesskey Hessischer Single Malt Whisky aus Rauchmalz

Příspěvek od josé » 03 zář 2018, 14:36

Web:http://www.whesskey.de/
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:výrazné, silné. zvláštní dřevo, pryskyřičné. lehce těsto, trocha ovocnosti - papája, pomeranče. vanilka, skořice. karton. originální. (b.2/3)
Chuť:vínově nakyslá, tmavé dřevo, pomerančová kůra, zvláštní nahořklost, hliněnost, bylinky. sládne. vodová. (b.1+/4)
Dozvuk:sladký. sušené meruňky a ananas. dřevo, mléčná čokoláda, hrozinky. pryskyřičná hřejivost. (b.1/2)
Shrnutí:že by finish po nějakém víně? vůně je pěkná, chuť slabší, dozvuk příjemný. po odtajnění: vysloveně kouř jsem nedetekoval. že by to byla opsaná hliněnost a pryskyřice? souhlas s Hunterem, víc % by neškodilo. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Whesskey Hessischer Single Malt Whisky aus Rauchmalz

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 16:23

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 6 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Mladší, osobité, jako docela příjemné. Mokrá hliněná kulička, trocha křenové ostrosti, kůže, čerstvě potištěné krabice, nahnilá jablka.
Chuť:Hladká, ale poněkud nevýrazná. Lehké zklamání. Trocha čajové natrpklosti (puerh), flanelový klůcek, ovoce. Minimální vliv dřeva.
Dozvuk:Spíš kratší, opět takový křenově ostrý, sládnoucí. V ohni pečená brambora, lehce tropického ovoce (šťáva z konzervovaného ananasu), kůže z domácího uzeného.
Shrnutí:Poněkud nevyrovnaná whisky, ale nic mi na ní nevadí. Jsem asi rád za ochutnávku.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět