Glen Els Triple Port 2017

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glen Els Triple Port 2017

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 11:25

glen els triple port.jpg
Spolková země Dolní Sasko (německy Niedersachsen).
Odkaz na stránky: https://www.hammerschmiede-spirituosen. ... ls-whisky/
Whisky Glen Els rozhodně stojí za pozornost. Má dle whiskybase nejvyšší rating ze všech palíren z celého Německa. Palírna Hammerschmiede, kde se dělá whisky Glen Els (a taky Alrik) se nachází v pohoří Harz. Vyrábí se tu například i gin, bylinné likéry nebo ovocné pálenky.
Z názvu whisky je jasné, že zrála ve třech různých sudech po portském, zrání je pak 4-8 let, na whiskybase je samozřejmě uveden věk 4 yo.

Barva:
Alkohol:49,3 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/98265
Aroma:První přičichnutí...a jsem unešen. Tohle je naprosto luxusní vliv sudů po portském. Konkrétně jde o sudy Ruby Port Hogsheads, Tawny Port Hogsheads a Ruby Port Firkins. Tak krásnou a zároveň silnou vůni portského jsem ještě u žádné whisky nezažil. Sladké koření, mléčná čokoláda, rozinky, ovíněná nakyslost, dotek červeného vína, belgické pralinky, mléčné karamelky, skořice, hřebíček. Je toho spousta, aroma je excelentní. Skoro se bojím napít, aby se něco nepokazilo. (95 b)
Chuť:Ne, nepřišel sešup, tahle whisky chutná tak, jako voní, což je prostě bomba. Asi se tedy budu opakovat, ale shrnu jen své zápisky. Silný vliv ovíněné kořenitosti, mléčná čokoláda, rozinky, pralinky, mléčné karamelky. Jedna drobná výtka snad, slabinou je celkem krátká dochuť. To je snad jediná drobná piha na kráse. (93 b)
Body:94
Shrnutí:Tohle je pro mě senzace, něco takového jsem vůbec nečekal. Ještě bych tak nějak shrnul jak vůni, tak chuť, že mi tato špičková whisky svým celkovým projevem připomíná rum, po paměti bych řekl, že Dos Maderas 5+5. Myslím, že příznivce rumů by tedy taky měla zaujmout.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glen Els Triple Port 2017

Příspěvek od Nethar » 28 led 2018, 11:43

Je to asi směs ze tří různých druhů sudů, že? Nebo to snad všechno postupně máchali v každém tom portském?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 11:47

Podle toho stáří 4-8 let to bude směs ze tří sudů, řekl bych.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 led 2018, 11:49

Vzhledem k té výrazné chuti bych se u tak mladé whisky ani nedivil, kdyby to Němci ředili, chci říct stařili, hezky natřikrát :-) Ale asi by to bylo hodně netradiční.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 12:06

Skoti v sudech po portském často jen finišují, tady to zrálo celá léta. To bude tím.

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 13:03

Doplnil jsem i odkaz na whiskybase, v tom nadšení jsem na něj zapomněl a kopíroval jsem si mustr z předchozí whisky, která na wb není.

Obrázek

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 03 zář 2018, 14:34

Web:https://www.glenels.de/
Alkohol:49.3 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:sladké, sherry vínovost, kůže, kokos, vanilka, rumové perníčky, kávové. hutné, výrazné, moc povedené. (b.3/3)
Chuť:nasládlá s lehce drhnoucím sherry. perníčky. pak sládne k čokoládě a marmeládě. hrozinky, karamelizovaná jabka a pomeranče, rybíz a projevuje se dřevo. (b.3+/4)
Dozvuk:odeznívá chuť. sladký po ovoci, koření a decentní dřevo. (b.1/2)
Shrnutí:tipuju víc %. tmavá barva, červené odlesky, to bude možná portské než sherry. každopádně pořádný výluh. moc dobré, nečekané překvapení. všichni majitelé kalendáře si už dávno pořídili zbylé lahve, takže já si ji už nekoupím. (b.0/1)
Body:7+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 16:22

Alkohol:49,3 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 5 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Výrazně vínové, sladké, alkoholem lehce štiplavé. Bohaté. Ovoce, čokoláda, marcipán, po čase vyprchává ovocnost a obnažuje se dřevo. Tak ne, ovoce se zase vrací, tentokrát spíš sušené (rozinky, fíky). Bomba. Z prázdné skleničky jsou cítit čokoláda, rozinky a sušené švestky.
Chuť:Hladká, velice příjemná, vůbec není alkoholová (na lehce vyšší %). Mléčné ořechy, špetka zázvorové pikantnosti, zbytek viz vůně plus si k tomu přimyslete spoustu dalších příjemných věcí.
Dozvuk:Delší, nasládlý, kořenitý. Ořechová medovina, víno.
Shrnutí:Naprostá komplexní bomba a překvapení. Asi jako svého času Amrut Spectrum, avšak tadyta kráska si udržela vysoký standard i v chuti. Portské bych tedy netipoval, spíš sherry. Škoda, že nemá k šedesáti procentům, to bych byl zřejmě zcela unešen.
Poznámka k sudům: v brožuře píšou Ruby Port Hogsheads (230 l), Tawny Port Hogsheads (230 l) a Ruby Port Firkins (50 l).
Body:93
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 kvě 2019, 16:36

Tak přirovnání k Amrutu Spectrum je myslím dost výstižné. Jsem rád, že je nadšení z ochutnávky u všech stejné. :clap:

Obrázek

Vivino profil

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 17:26

Myslím, že celkově jsme se docela shodovali.
DeWAK_2017_vysledky_porovnani.jpg
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět