Dolleruper Whisky Typ Y

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Dolleruper Whisky Typ Y

Příspěvek od Hunter » 28 led 2018, 14:54

Dolleruper Whisky Typ Y.jpg
Další německá whisky z adventního kalendáře. Spolková země Šlesvicko-Holštýnsko.
Odkaz na stránky: http://www.alles-apfel.com/aktuelles.html
Whisky stará tři roky, Y v názvu whisky značí zrání v sudech Ex-Chateau d´Yquem. Ano, tam je doma sauternes.

Barva:
Alkohol:41,8 %
Aroma:Vůně se dost podobá GlenDronachu 14 yo sauternes, ale je víc sladká. Přezrálé bílé hrozny, rozinky, přezrálý angrešt, sladovost, sláma, sladké dezertní víno. (87 b)
Chuť:V chuti, jinak dobře vyladěné s vůní, není až tak moc sladká. Krémová, jemně dřevitá chuť, s vlivem dezertního vína, je na jazyku olejnatá, trošku nakyslá, ale najdeme i med. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Pouze tříletá, ale kvalitou zdatně konkuruje starším skotským kouskům, viz třeba zmíněný GlenDronach. Velmi slušný výkon. Chutná mi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Dolleruper Whisky Typ Y

Příspěvek od josé » 06 zář 2018, 20:05

Web:https://alles-apfel.com/aktuelles.html
Alkohol:41.8 %
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:hodně čistého i lakovaného dřeva. zvláštní nasládlá ovocnost. opálenost, vanilka. těžší kořenitost - skořice, meruňková jádra, jehličí. (b.1+/3)
Chuť:sladší, karamel, sušené švestky, hladké nehořké dřevo, větrové, grapové pecičky, myslivec. (b.2/4)
Dozvuk:sladký. máslový karamel, hodně sušené ovoce, lehce dřevo. sušená citronová kůra, vanilka a opět myslivec. (b.1/2)
Shrnutí:celkově nasládlá, zvláštně ovocná whisky. sudy svou práci odvedly, ale není přehnaně dřevitá ani hořká. jistě mladší, ale fajn. (b.0+/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Dolleruper Whisky Typ Y

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 16:28

Alkohol:41,8 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 12 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Příjemné, svěží, ovocně sladké. Špendlíky, trocha větrovosti, antikvární dřevo, trocha žvýkačky, voňavoučké seno, bílá čokoláda, po čase anýz. No, pěkné.
Chuť:Plná, šťavnatá, v intencích nosu, jen živější. Znatelný vliv dřeva, marshmallows, jahody, proslazené sušené ovoce, peckovice.
Dozvuk:Středně dlouhý, vyznívá vyváženě mezi kořenitostí a cukrovou nasládlostí. Opět nejvíc dřeva, postupně čím dál víc laku.
Shrnutí:Tenhle styl mě baví; ne přehnaně sladké, v chuti spíš mladší, kořenitě dřevité a ovocné zároveň s lehkými rostlinnými tóny.
Body:88
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět