Bachgau Destille Bachgau Smoke

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 708
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00
Bydliště: Praha

Bachgau Destille Bachgau Smoke

Příspěvek od xenopus » 11 kvě 2019, 22:58

Palírna se nachází v jižním Hesensku, v Schaafheimu. Žádné další informace o palírně neposkytnu, neboť jejich internetové stránky podle mého antiviru obsahují trojského koně (už toto by člověka mělo varovat).
DeWAK-2018_11.jpg
Tento kousek se vyrábí z různých sladů, z nichž vysoký podíl má ten nakouřený. Destilováno dvakrát, v „nejmodernějších“ měděných přístrojích. Zrání probíhalo po tři roky ve francouzských dubových sudech z oblasti Limousine.
Web:https://bachgau-destille.de
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/102811
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 11 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:No, nějak nemám slov hned na první dobrou. Asi že je kurevsky osobité. Pekelný mix ředitel, barev, rozpuštěných voskovek, podrážek od vietnamských kecek, čínských přezměkčených plastových hraček, těžce lakovaného dřeva, klihu. Někde v pozadí možná i něco příjemnějšího – jako nahnilé ovoce, saze, spálené časopisy, kůže z měsíc přejeté srnky, olejem promočené piliny nebo tak.
Chuť:Nevím, jestli mám odvahu to pít. Ale no tak.. s chutí do toho nebo jak se to říká… :? Silná, výrazná, osobitá. Pokračuje v tom, co nabídl nos. Jako tady je ta nakouřenost až přehulená. A chuťově směrem ke spálenému papíru, vyjetému oleji a tak. Preferuji jiný styl kouře.
Dozvuk:Dlouhý (tohle vás jen tak nepustí). Dál nad tím radši nepřemýšlím.
Shrnutí:Obdivovatelé Trojjediného Säntisu, rozhodně toto shánějte! I v objemu 2 cl mi otevřela oči – tímto se omlouvám Ledaigu za svůj dosavadní názor na něj ohledně smradu. V množství větším nevím, zda by se mi po Bachgau Smoke oči nezavřely. Navždy. Jsem zvědav, co na tento výtvor řeknou kolegové. Když se nechá vyvětrat, docela se dá, i když ten spáleninový profil mi chuťově nesedí.
Odkaz na WB je na jinou velikost lahve, běžně stáčejí do půllitru (kdo si tohodle chce koupit půllitrovku…).
Body:58–89, dle nálady
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět