Bachgau Destille Bachgau Smoke

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Bachgau Destille Bachgau Smoke

Příspěvek od xenopus »

Palírna se nachází v jižním Hesensku, v Schaafheimu. Žádné další informace o palírně neposkytnu, neboť jejich internetové stránky podle mého antiviru obsahují trojského koně (už toto by člověka mělo varovat).
DeWAK-2018_11.jpg
Tento kousek se vyrábí z různých sladů, z nichž vysoký podíl má ten nakouřený. Destilováno dvakrát, v „nejmodernějších“ měděných přístrojích. Zrání probíhalo po tři roky ve francouzských dubových sudech z oblasti Limousine.
Web:https://bachgau-destille.de
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/102811
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 11 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:No, nějak nemám slov hned na první dobrou. Asi že je kurevsky osobité. Pekelný mix ředitel, barev, rozpuštěných voskovek, podrážek od vietnamských kecek, čínských přezměkčených plastových hraček, těžce lakovaného dřeva, klihu. Někde v pozadí možná i něco příjemnějšího – jako nahnilé ovoce, saze, spálené časopisy, kůže z měsíc přejeté srnky, olejem promočené piliny nebo tak.
Chuť:Nevím, jestli mám odvahu to pít. Ale no tak.. s chutí do toho nebo jak se to říká… :? Silná, výrazná, osobitá. Pokračuje v tom, co nabídl nos. Jako tady je ta nakouřenost až přehulená. A chuťově směrem ke spálenému papíru, vyjetému oleji a tak. Preferuji jiný styl kouře.
Dozvuk:Dlouhý (tohle vás jen tak nepustí). Dál nad tím radši nepřemýšlím.
Shrnutí:Obdivovatelé Trojjediného Säntisu, rozhodně toto shánějte! I v objemu 2 cl mi otevřela oči – tímto se omlouvám Ledaigu za svůj dosavadní názor na něj ohledně smradu. V množství větším nevím, zda by se mi po Bachgau Smoke oči nezavřely. Navždy. Jsem zvědav, co na tento výtvor řeknou kolegové. Když se nechá vyvětrat, docela se dá, i když ten spáleninový profil mi chuťově nesedí.
Odkaz na WB je na jinou velikost lahve, běžně stáčejí do půllitru (kdo si tohodle chce koupit půllitrovku…).
Body:58–89, dle nálady
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Bachgau Destille Bachgau Smoke

Příspěvek od tornado »

Bachgau Destille Bachgau Smoke

Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Výraznější, zajímavé. Syntetičnost, leštěnka na nábytek, doutnající mokré listí, ohořelé dřevo, čerstvě oloupané vlašské ořechy. Zblízka se přidá náznak přezrálého ovoce. Po odstání ustoupí leštěnka a objeví se ředidlo a tmavá káva. Tohle aroma se mi hodně líbí.
Chuť:Dřevo, nalakované dřevo, ředidlo a přezrálá jablka.
Dozvuk:Ředidlo se dostává do popředí, ke konci dominuje nalakované dřevo a objeví se kouř mokrého listí a ohořelé dřevo. Dojem se udrží velmi dlouho.
Shrnutí:Hodně netradiční, vzorek mě zaujal. Určitě to není na velké pití, lahev by mi asi vydržela docela dlouho. Mohl by to být dobrý šláftruňk.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Bachgau Destille Bachgau Smoke

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/102811
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek DeAK2018
Naslepo:ano
Aroma:výrazná ovocnost, připálená povidla, pomeranče, smíchané s udírnou se švestkovým dřevem, lehká medicinálnost a dehet, prach, pucvol, vanilka. styl Dreifaltigkeit. (b.2+/3)
Chuť:odpovídá vůni. kouř z udírny, zadehtovaný komín, mírně nahořklá. působí suše. dále trochu ovocnosti - švestky a hrozinky, omáčka slívovka, koňakové, spálenost. (b.3/4)
Dozvuk:ona jedinečná kouřovost, dřevo. sládne k sušeným švestkám, vanilka, jitrocelový sirup. (b.1+/2)
Shrnutí:originální whisky s neskotským kouřem. živě se mi vybavil Säntis. výrazná a dost harmonická whisky. líbí se mi. 46%? (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět