Danne’s Gärschda Malz Single Malt

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 817
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Danne’s Gärschda Malz Single Malt

Příspěvek od xenopus »

Palírna Bellerhof z Bádenska-Würtemberska už tu je, s původními kousky Danne’s Single Malt a Single Grain. Nová etiketa a nový název (od prosince 2017) mě přiměla založit nové vlákno, i když Gärschda (patrně nář. Gersten - ječný, ječmenný) bude zřejmě totéž co původní Single Malt. Analogicky nová Woiza ond Rogga bude nejspíš stále Single Grain z pšenice a žita.
DeWAK-2018_14.jpg
Pětiletá, triple wood (bez bližšího určení). Obrázky ilustrační, nesehnal jsem fotku půllitrovky.
Web:https://dannes.de/brennerei/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/129914
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 14 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Mladší, hladké, ale ne zrovna lahodné. Hodně laku, dřeva, nakyslé ovoce a pak divná pachuť kvašené zeleniny co mají v mojí oblíbené indické restauraci v centru Prahy a co je skutečně hodně odporná. Po čase nepříjemná kyselost odezní a zbydou květinky, starodřevěný sud, snad i meruňková marmeláda.
Chuť:Hladká, vcelku intenzivní, osobitá. Hodně bylinně kořenitá, trocha červeného ovoce.
Dozvuk:Pikantní dřevo, bylinnost pokračuje. Trocha větrovosti (máta), připomněla mi přeslazený arabský mátový čaj. Trošku zatuchlé dřevo.
Shrnutí:Škoda té vůně, na jazyku už je velmi dobrá, postarší dřevo se mi nelíbí nikde, ale kromě toho v zásadě nemám co vytknout. Jak se tak koukám na poznámky ke starší verzi, buď jsem vyměknul, nebo se mi změnily chutě, nebo jsem si na osobitost německých whisky zvyknul, nebo to byl povedenější batch nebo variace čekoholiv z uvedeného.
Body:79
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1452
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Danne’s Gärschda Malz Single Malt

Příspěvek od tornado »

 

Danne’s Gärschda Malz Single Malt

Alkohol:43 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Ostřejší. Dřevitá nakyslost, prach, lak na nábytek, slad. Zblízka se objeví znojemské okurky. Po odstání nakyslost ustoupí a aroma již nepůsobí tak ostře. Objeví se náznak kakaa a kapka medu.
Chuť:Lehčí. V úplném začátku je dost divná, neharmonická. Hádá se tu nakyslost se sladkostí. Citrony, kyselé ovocné bonbóny, med, slad.
Dozvuk:Sládne do těsta. Máslové sušenky s čokoládovou polevou.
Shrnutí:V aroma ani chuti mě tohle moc nepřesvědčilo. Zachránil to až docela příjemný dozvuk. Zajímavá zkušenost, ale jednou mi to stačí.

Odpovědět