Glen Buchenbach Single Malt Whisky

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 16 kvě 2019, 19:48

Berglen, srdce Badenska-Würtemberska, na dohled od Stuttgartu. Zde se nachází Waldhornbrennerei produkující kromě ovocných destilátů a ginu také whisky Glen Buchenbach. Hornu mají v logu, ale proč, to netuším; zato jsem se dočetl, že přes území svazku obcí Berglen prochází údolí Buchenbach (Buchenbachtal), označení Glen Buchenbach tak má svou logiku (byť si o podobně hybridních pojmenováních palíren – např. zde – mohou mnozí myslet svoje). Whisky dělají sladovou normál, z nakouřeného sladu (obě v sherry sudech) a jako novinku normál sladovou v sudech po portském. Množství alkoholu je nejisté, na e-shopu a v brožuře je 43, ale na fotkách lahví i na WB je 40.
DeWAK-2018_16.jpg
Sudy po olorosu. A víte, co znamená ohne nebo keine Altersangabe? Ano, tak přibližně tolik se uvádí její stáří.
Web:https://waldhornbrennerei.de/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/117136
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 16 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Mladé, sladké aroma čerstvé pokydané podestýlky (je naštěstí rychle pryč). Hodně obilí a přezrálého ovoce a medu s dotykem vůně jarní přírody. Vlastně mi to hodně voní, a tak jen jsa okouzlen čichám a čichám...
Chuť:Hladká, příjemná, sladká, celkově decentní.
Dozvuk:Hladký, cukrově sladký, lehce opáleného dřeva. Časem se přidá drobné ovoce (rybíz, angrešt) a sušené luční kvítí. Trocha nahořklosti slivovicových a meruňkovicových pecek.
Shrnutí:Podle barvy a prvního dojmu z nosu jsem si nesliboval moc, ale dostal jsem hodně (výraznou dávku ovocných pálenek). Delikátní velmi. Zaujala. Bral bych celou lahev.
Body:90
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Glen Buchenbach Single Malt Whisky

Příspěvek od Hunter » 16 kvě 2019, 19:55

Glen Buchenbach, tak to je hustý.
Glen Buchenwald by zněl možná až příliš úderně, takže proč ne... :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Glen Buchenbach Single Malt Whisky

Příspěvek od tornado » 06 srp 2019, 13:59

Alkohol:43 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Lehčí. Dominuje syntetičnost (lepidlo, PVC, měkká guma), pod tím travnatost, mandle a meruňkovice.
Chuť:Lehčí, není moc výrazná, ale působí hezky harmonicky. Slad, luční med.
Dozvuk:Docela dlouhý. Po chuti nastává nečekaný zlom. Jde do sladkého dřeva, dále nepatrně hořkosti a ovocné žvýkačky. Ke konci rybízová marmeláda, přemrzlé plody aronie a sirup z květů černého bezu.
Shrnutí:Aroma mě ze začátku spíš odrazovalo. Chuťově jde ale o povedený kousek, hlavně v dozvuku.

Odpovědět