Stork Club Straight Rye Whiskey

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 881
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Stork Club Straight Rye Whiskey

Příspěvek od xenopus »

Spreewood Distillers asi 60 km jižně od Berlína (tedy ve spolkové zemi Braniborsko, jinak ještě v Dolní Lužici) je zaměřená na obilné destiláty. Píšou dokonce, že byli první palírna žita v Německu (pálí od r. 2004). Poprvé jsem se s nimi setkal na berlínském Whiskyherbstu 2017, dokonce 4cl originál lahvičky jsem si odvezl, no, ještě na ně nedošlo. Můžete si na jejich stránkách nakonfigurovat a koupit sud, pokud by to někoho zajímalo.
DeWAK-2018_24.jpg
Máme tu poslední den adventu a poslední vzorek a ten si přece jen zaslouží něco speciálního, něco, co tu dosud nebylo. Tak zaprvé je to žitná, zadruhé má 55 % a zatřetí je to podle World Whiskies Award nejlepší žitná na světě pro rok 2019. Zraje v sudech po bourbonu a bílém víně.
Batch nevím, odkaz na WB chybí.
Web:https://spreewood-distillers.com/
Alkohol:55 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 24 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Příjemné, mladé, není tolik alkoholové na ta %. V zásadě jednoduché - vanilka, karamel, trocha pepře a lehce zemitosti. Prostě takový nějaký divný rum.
Chuť:Hladká, silná, intenzivní, opravdu výrazná, pálivá a tak vůbec. Opět vanilka a sladkost dřeva. Výrazná štiplavá pepřovost a chilliovost.
Dozvuk:Sladký, vanilkový, delší. Ke konci ovocná dřevitost hlohové dužniny.
Shrnutí:Uvítal bych delší dozvuk a výraznější žito. Až příliš mi připomíná rum, což se s vodou ještě více zvýrazní. Zase tak úplně neuchvátila. Za intenzitu výrazu.
Body:87
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1689
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Stork Club Straight Rye Whiskey

Příspěvek od tornado »

 

Stork Club Straight Rye Whiskey

Alkohol:55 %
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Lehké, trochu štiplavé. Kakao, novinový papír, tmavá čokoláda. Naslepo bych typoval rum. Po odstání se přidá vanilka.
Chuť:Chutná, výrazná, příjemná. Vyšší procenta jsou fajn. Trochu medové nasládlá, kakao, tmavá čokoláda, velmi decentní pálivost. Lehce podkresleno stopou žitné.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Příjemný kousek. Lahev bych si doma dokázal představit.
Odpovědět