Weidmann & Groh Wetterau Single Grain Whisky

Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Weidmann & Groh Wetterau Single Grain Whisky

Příspěvek od joy »

Weidmann & Groh Wetterau Single Grain Whisky

Web:https://www.wetterau-whisky.de/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladkost, vanilka, marcipán, ale pak se objeví alkohol technického typu
Chuť:sladká, marcipán, ale pak se projeví nepříjemný alkohol
Dozvuk:kořenítá, hořkost, nasládlost, alkohol
Shrnutí:Opět kekel v podobě vzorku č.22 z německého AK 2019. Jak už jsem zmiňoval v příslušném vlakně: Každopádně mi německý AK 2019 rozšířil obzory o tom, co se dá ve whisky cítit. O to víc jsem se ujistil, že udělat slušnou whisky není žádná sranda a začal si více cenit českých palíren a to Svacha a Jelínka, protože jejich whisky jsou o hodně dál než tyto německé šmakulády (čest výjimkám). A musím říci, že i Trebitsch by jich dost porazil.
single_grain-whisky-shop-jpg.jpg
single_grain-whisky-shop-jpg.jpg (11.55 KiB) Zobrazeno 1855 x
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Weidmann & Groh Wetterau Single Grain Whisky

Příspěvek od xenopus »

Šestiletá single grain z palírny fungující od r. 1988 z nesladovaného ječmene (přemýšlím, jestli jsem tohle někdy vůbec měl) a zrající v sudu po bourbonu (AO). Spolková země Hessensko. Mimochodem logo má symbolizovat rýč bez násady jako odkaz na úrodnou zemědělskou oblast původu zvanou Wetterau tvořící východní podhůří Taunusu.
Web:https://wetterau-whisky.de/
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 22 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2019; naslepo
Aroma:Lehce štiplavé, lihové, mladé. Zasmrádlé. Voňavé ovocné stopy (švestky) rychle vyprchají, zbývá pilinovaté dřevo, lehce nahořklé a lehce štiplavé do hořčičného semínka. Nic uchvacujícího. Postupem času lehce zesládne přijde i závan kytičkovatého mýdla.
Chuť:Jednoduchá, nevýrazná, nečitelná. Vcelku hladká.
Dozvuk:Pikantně hřejivý. Zůstává dřevo a místy probleskuje vanilka, možná až rum. Kamení, skelná vata.
Shrnutí:Nic, co by zaujalo. Nějaký grain, možná bílé víno.
Na WB je pouze jejich single malt, tato SG mi ani nestojí za to, abych ji tam přidával. Musíte se víc snažit!
Body:64
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2793
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Weidmann & Groh Wetterau Single Grain Whisky

Příspěvek od josé »

Web:https://wetterau-whisky.de
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek DeAK2019
Naslepo:ano
Aroma:nasládlé, vanilka. hodně dřeva, piliny, lehce pryskyřičné. mandle, kůže, citrusová kůra. shotbread sušenky. (b.1+/3)
Chuť:odpovídá vůni. dost dřeva, překvapivě sladká. pikantní jehličky, pecky, grep, grappa. (b.2/4)
Dozvuk:výrazně sladký. větrový. čokoláda, sušené tropické ovoce, šodó, slivovice. ke konci mírně zemitý. (b.1+/2)
Shrnutí:45%? dost sladká whisky, silně poznamenaná AO dřevem. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět