Stránka 1 z 1

Spreewood Distillers Stork Club Single Malt Whisky

Napsal: 02 bře 2020, 22:15
od joy
 

Spreewood Distillers Stork Club Single Malt Whisky

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/131961
Web:http://spreewood-distillers.com
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:ovoce, sladkost, jablka, vanilka
Chuť:silně sladká, ovoce, náznak vína
Dozvuk:silně sladký, koření, ostrý, nahořklý
Shrnutí:Vzorek č. 12 z německého AK 2019. Zase už jakž tak pitelné. V chuti už až nepříjemně sladké. Každopádně mi německý AK 2019 rozšířil obzory o tom, co se dá ve whisky cítit. O to víc jsem se ujistil, že udělat slušnou whisky není žádná sranda a začal si více cenit českých palíren a to Svacha a Jelínka, protože jejich whisky jsou o hodně dál než tyto německé šmakulády (čest výjimkám). A musím říci, že i Trebitsch by jich dost porazil.
SWD_StorkClub_Malt-700ml-Reflektion.jpg

Re: Spreewood Distillers Stork Club Single Malt Whisky

Napsal: 12 kvě 2020, 20:22
od xenopus
Německý sladový ječmen a sudy po bourbonu a sherry. Zraje v braniborských lesích kousek před Berlínem. Finišováno v sudech po německém bílém víně. Bez udání stáří.
Web:https://spreewood-distillers.com/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/131961
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 12 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2019; naslepo
Aroma:Mladé, rustikální (to vyprchává). Hodně ovocné (to zůstává), lihově štiplavé (to vyprchává, což je dobře). Marshmallow, bonbóny, sušená jablka, med, trocha zázvoru. Docela mi připomíná některé highland skotské po sušším sherry.
Chuť:Hladká, příjemná. Sladová a zároveň pikantní. Na jazyku proměnlivá a přitom na jednotlivé chutě bohatá. To mám rád.
Dozvuk:Příjemně pikantní, středně dlouhý. Sladkost se střídá s pikantní kořenitostí, super. Na úplném konci lehounce mokrého dřeva.
Shrnutí:Není to žádná výrazná bomba, ale taková jemnější až delikátní, příjemně pitelná a přitom hodně zajímavá whisky. Ideální na hraní si. Zajímal by mě věk; je-li toto skutečně mladší kousek, jak naznačuje nos, zajímal by mě o pár let starší. Ze dřeva by mohl pochytit ještě něco na intenzitě a mohlo by to být stále ještě ku prospěchu. Jsem trochu úchyl na jemnější a přitom proměnlivé kousky, uznávám. Jednoznačný adept na lahev.
Body:89