Stránka 1 z 1

Brennerei Wild Blackforest Wild Whisky

Napsal: 06 bře 2020, 21:42
od joy
 

Brennerei Wild Blackforest Wild Whisky

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/123003
Web:https://www.wild-brennerei.de
Alkohol:42 %
Velikost:vzorek
Aroma:portské víno, výrazně těsto, nahořklé byliny mísící se se sladkostí
Chuť:sladká, bylinná, portské
Dozvuk:sladká, koření, pralinky, nakyslost
Shrnutí:Vzorek č. 2 z německého AK 2019. Zase o kousínek lepší, avšak pořád je to bída. Každopádně mi německý AK 2019 rozšířil obzory o tom, co se dá ve whisky cítit. O to víc jsem se ujistil, že udělat slušnou whisky není žádná sranda a začal si více cenit českých palíren a to Svacha a Jelínka, protože jejich whisky jsou o hodně dál než tyto německé šmakulády (čest výjimkám). A musím říci, že i Trebitsch by jich dost porazil.
217916-big.jpg

Re: Brennerei Wild Blackforest Wild Whisky

Napsal: 02 kvě 2020, 17:41
od xenopus
Blackforest, neboli Schwarzwald. Palírna Wild už tu má zastoupení, toto má být jejich nový výtvor v novém designu. Holedbají se poctivým regionálním původem vstupních surovin a vlastními kvasnicemi. Trojitá destilace, nové AO sudy s finišem v sherry a koňaku. Koňak je novinka, jinak to vypadá na náhradu původní single malt. Bádensko-Württembersko, bez udání stáří.
Web:https://www.wild-brennerei.de/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/123003
Alkohol:42 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 2 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2019; naslepo
Aroma:Divně dřevité a do toho uměle jahodové, navíc mladé… ehm. Spíš tenčí, s lehčí štiplavou lihovostí (tato vyprchává, až nezůstane skoro nic, co by člověk cítil…) . Dřevěné piliny, obilné pluchy, jahody, broskvová dužina, pecky.
Chuť:Hladká, mazlivá, příjemná. Až uměle sladká. Spousta ovoce a dále mléčná čokoláda s drcenými ořechy.
Dozvuk:Docela výrazný, ovocně sladký a zároveň kořenitý. Ořechové cappuccino. Poté, co odezní sladkost ovoce, zbyde lehce zatuchliny, no, čekal jsem to.
Shrnutí:Hodně růžová whisky. Rozporuplný kousek – destilát zjevně žádný zázrak a vyžilý sud s portským (?) to už holt nezachrání.
Body:79,5