Bohemia Honey

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bohemia Honey

Příspěvek od Hunter » 18 led 2015, 17:20

BohemiaHoney_zps0533aad9.jpg
Jelínkův příspěvek do všeobecného boomu likérů na bázi medu je vyroben z tříleté slivovice, lipového medu a karamelu na dobarvení.
Na litr likéru je použito 130 gramů medu.
Barva:
Alkohol:35 %
Aroma:Typická vůně slivovice, která je hodně pecková, s lehčím dotekem medu, který mi spíš než jako lipový voní jako lesní. (82 b)
Chuť:Chuť je sladší, převládá med a mírná kořenitost, slivovice v chuti moc znát není, asi i v důsledku naředění. Tělo je kvůli tomu i dost tenké. (80 b)
Body:81
Shrnutí:Přímo jsem srovnával s Jack Daniel's Tennessee Honey a jasně lepší byla Amerika. Ač silou alkoholu jsou oba likéry stejné, Daniel nepůsobí v chuti tak řídce.
U Bohemia Honey se mi moc líbila vůně v Glencairnu po odvětrání, krásně peckově slivovicová, medová a dřevitá.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Bohemia Honey

Příspěvek od tornado » 17 bře 2019, 17:32

Bohemia Honey

Alkohol:35 %
Barva:
Web:https://www.rjelinek.cz/aktuality/honey.html
Velikost:lahev 0,5 l šarže L081214 09.40
Aroma:Jednodušší slivovice s medem. Je z toho trochu cítit lihovitost. Velmi jemný podkres vanilkou. Zblízka ani po odstání svůj charakter nezmění.
Chuť:Lehčí, med dominuje nad slivovicí, která působí dost jednoduchým charakterem.
Dozvuk:Bez znatelných změn odeznívá chuť.
Shrnutí:Moc mě to nezaujalo. Porovnal jsem s Medovým Žufánkem a ten mi připadá víc kultivovanější a uhlazenější.

Odpovědět