Drambuie

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Drambuie

Příspěvek od Nethar »

Pojďme si trochu zamlsat, dejme si něco sladkého. Drambuie je prémiový whisky likér, vyrobený z malt whisek, medu, bylinek a koření.
drambuie.jpg
drambuie.jpg (16.67 KiB) Zobrazeno 10233 x
Web:http://www.drambuie.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:Sladkost, pendreky, různé bylinky, které nedokážu pojmenovat. Ve vyprázdněné skleničce máta.
Chuť:krémově hustý, velmi sladký, medový, přesto štiplavý, tak nějak zázvorově
Dozvuk:sladce lepivý, co bychom také čekali
Shrnutí:Pokud máte chuť si osladit život - a to výrazně osladit - Drambuie vás nezklame. Ženě krásně voní (perníky), i když je na ni moc silný, další pokusy na ní učiním s ledem. Na vůni je spíše bylinkový, zatímco v ústech se projeví medová lepivá sladkost. Všeho s mírou, občas si zobnout místo čokoládky, chutná mi.
Ike Blaster

Re: Drambuie

Příspěvek od Ike Blaster »

Tak tohle mi nedalo a musel jsem také vyzkoušet :)
Drambuie - new bottle.jpg
Web:http://www.drambuie.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Velmi sladké, lékořice, spousta bylinek, pampeliškový med, v pozadí lehce mentol. První asociace - hašlerky
Chuť:Spousta sladkého medu zakončená mentolovou štiplavostí. Naředěním přestává být tak lepivý, chuť si uchovává.
Dozvuk:Dlouhý a sladký
Shrnutí:Je to takový "tlamolep", přesto se pije příjemně (po malých dávkách). Ideální na takové to Vánoční mlsání :D Snese i velké zředění, což myslím mohu s klidem doporučit (zřejmě nebude ani špatná kombinace s ledem).
Body:85
Body berte s rezervou - netuším, s čím srovnávat, takže odráží poměr cena/výkon a mojí spokojenost :)
Přemýšlím, jak by asi chutnal med ředěný vodkou... nezkoušel někdo? :twisted:
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Drambuie

Příspěvek od Žiži »

Med s vodkou nevím, ale třeba slivovice nebo meruňkovice (samozřejmě myslím domácí pálenky, ne ty s....y co koupíte v obchodech) s medem je výborná věc.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Drambuie

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Mille
Znalec
Znalec
Příspěvky: 265
Registrován: 10 črc 2012, 20:24
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Drambuie

Příspěvek od Mille »

Zrovna jsem měl doma vzorek tohoto whisky likéru, takže jsi mě Tvojí video ochutnávkou nabudil a musel jsem si ho okamžitě nalít. No, pusu mám celou ulepenou od medu ze skotského vřesu, ale přitom tam je síla dobré whisky.
Zajimavé, ale na mě až příliš sladké.
Mille
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Drambuie

Příspěvek od Nethar »

Jo jo, je to lepidlo, ale když je na něj ta správná nálada, tak se v mírném množství může trochu zamlsat a mám u toho lepší pocit a čistší svědomí než třeba u Amaretta :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Drambuie

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Bylinná vůně, připomíná mi Klášterní tajemství, možná trochu i Praděd, mateřídouška, pod tím vším je schovaná ještě klasická sladová vůně whisky.
Chuť:V chuti med, bylinky, hašlerky a trocha lékořice.
Shrnutí:Představoval jsem si tento whisky likér trošku jinak, tedy v chuti mé očekávání celkem dobře naplnil, v aroma je to výhradně o bylinkách, čekal jsem víc medu a whisky.
Ve výsledku pěkný dezert, já holt se sladkým problém nemám. Zakoupil jsem jako dárek mamče k narozeninám a zabodoval jsem, je to asi víc pití pro ženy než pro muže, ale mlsouni si taky pochutnají.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
grapherx
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 25
Registrován: 26 říj 2013, 22:54
Bydliště: Brno - venkov

Re: Drambuie

Příspěvek od grapherx »

Velikost:Vzorek
Alkohol:40 %
Aroma:slaďoucká, med, bylinky, v pozadí náznak pendreku
Chuť:Medová, jemná, sladká, později trošku si štipne
Dozvuk:Sladkost rychle vymizí, zůstává jemné štípnutí a na pozadí opět pendrek
Shrnutí:Velmi dobré. Zde rozhodně nezůstane jen u vzorku. :)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Drambuie

Příspěvek od tornado »

Drambuie

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:miniatura 50ml
Aroma:Nejprve mě do nosu doslova uhodila silná vůně koření. První co mě napadne je maggi. Je v tom také cítit lihovitost, která při silnějším přivonění nepříliš hezky zaštípe. Tohle moc pro můj nos není a bohužel to značně kazí dojem při pití. Po chvilce odvětrání se projeví sladkost, lékořice a špetka brandy / vínovice, bohužel do nosu štípe furt.
Chuť:Těžká medová sladkost, decentně zahřeje jazyk.
Dozvuk:Medová sladkost pokračuje s nepatrnými náznaky lékořice, badyánu a zázvoru. Občas i náznaky kávových tónů, opět mi to v něčem lehce připomíná maggi.
Shrnutí:To co jsem ucítit při přivonění ve mě vyvolalo určité obavy. Samotná chuť a dozvuk to ale částečně napravili. Whisky v tom nepoznávám. Celkově vzato to není úplně špatný tlamolep, celou láhev bych si ovšem nekoupil, po pár doušcích jsem naprosto přeslazen. Porovnal jsem s Medovým Žufánkem, kterého mám docela rád. Drambuie má znatelně hutnější a temnější chuť, Medový Žufánek mi přišel jemnější a víc svěží.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Drambuie

Příspěvek od Petr KomáreK »

Drambuie 40%
drambuie01n.jpg
drambuie01n.jpg (34.24 KiB) Zobrazeno 3991 x
V aroma je hutná sladkost s bylinkami a v pozadí příjemný alkohol. Nápoj sám o sobě je krémově hustý. Velmi sladký, medový, bylinkově štiplavý, ovšem v příjemném duchu. Těch 40% procent není vůbec poznat a whisky také moc ne, ale láhev by se toho také vypít najednou nedala. Dokončení je sladké, ulepené. I když je to celé hodně sladké a fakt hodně, tak se to dobře mlsá a popíjí. Rychle to odezní a člověk má chuť si mlsnout znovu.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... t-drambuie
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět