Žufánek Slivovica

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2432
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Žufánek Slivovica

Příspěvek od tornado »

Slivovica žufánek.jpg
Slivovica žufánek.jpg (11.98 KiB) Zobrazeno 3247 x

Žufánek Slivovica

Alkohol:50 %
Barva:transparentní
Web:https://www.zufanek.cz/produkt/slivovica/
Velikost:lahev 700 ml, šarže L0107K15 P 140416
Aroma:Hodně příjemné a hezky silné. Kvasící švestky, maminčin čerstvě upečený švestkový koláč, nepatrná špetka koření (hřebíček a skořice).
Chuť:Intenzivní a harmonická. Slivovice :-)
Dozvuk:Pozvolný a dlouhý. Zanechává lehce nasládlý dojem s mandlovo vanilkovým nádechem.
Shrnutí:Pro mě etalon kvalitní slivovice. Minimálně jedna lahev doma musí mít, i kdyby na rum nebylo.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žufánek Slivovica

Příspěvek od Nethar »

Web:https://www.zufanek.cz/
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Srovnání:Slivovice Jelínek vs Žufánek
Aroma:Srovnávat "single pear" proti běžné slivovici asi není úplně fér, ale mé zásoby neobsahují vše (naštěstí) a v hruškovicích u mě Žufánek prohrál, tak mu to stížím. Pojďme na to. Na první dojem Žufánek proti svěží Čačanské rodné ztrácí. Je nevýrazný, mdlý. Švestky tam jsou, ale je to vše s ubranou hlasitostí. Zatímco u Jelínka mám chuť se do těch švestiček zakousnout, tady je to takové klasické, prostě slivovice.
Chuť:Jemná slivovice, nenacházím žádné vady, ale je to takové to běžné, co si pod slivovicí představím a co mě už desítky let nijak neláká ke konzumaci.
Dozvuk:Mírně nahořklý, "slivovicový", mé nedostatečné znalosti nedovolují více rozepsat.
Shrnutí:Těžko více rozepsat, je to taková běžná slivovica (resp. kvalitní běžná slivovica). Co si pamatuju kdysi dávno celou láhev této a pak ještě varianty ze sudu, tak ta ze sudu mě bavila o dost více. Naprosto jasným vítězem zde Jelínek Čačanská rodná, ale uznávám, že jednak to nebylo fér od začátku, druhak ta Čačanská je jedna z nejlepších, co jsem z té sady zatím ochutnal. edit: Tornado píše, že tohle je etalon slivovice. To klidně tak být může, není vůbec špatná a je to taková ta správná známá cesta. Jen prostě vedle té čačanské...
Odpovědět