Tergus

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Tergus

Příspěvek od Hunter »

tergus.jpg

Rád bych vám představil jednu vinařskou specialitu, kterou jsem zakoupil při návštěvě rodinného vinařství Mikulenkovi ve Velkých Žernosekách (kousek od Litoměřic). Jejich víno Tergus je údajně jediné oficiálně vyráběné jakostní likérové víno v Čechách. Je z hroznů odrůdy Dornfelder, zpracované technologií portských vín, dolihováno na 19% alkoholu.
Barva:
Web:http://www.mikulenkovi.cz/
Alkohol:19 %
Aroma:Hřejivá vůně, povidla, dřeň z černého rybízu, trochu kořenitosti,
Chuť:V chuti peckoviny, jemná kořenitost, čokoláda.
Shrnutí:Jde o opravdu velmi kvalitní alternativu k portskému, včera jsem dělal přímé srovnání s Osborne Porto Late Bottled Vintage 2010 a šlo o velmi vyrovnaný souboj. Ve vůni byl Tergus dokonce zajímavější, Osborne zase v chuti uhlazenější. Obě byly celkově velmi dobré. Za sebe můžu doporučit, mínusem je jen obasah lahve, Tergus se prodává jako půllitrovka, ve vinařství stálo tuším asi 280 korun. Měl jsem ročník 2014, foto je jen ilustrační.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Tergus

Příspěvek od tornado »

Zajímavý kousek, zní to lákavě. Jak jsem se dozvěděl, tak nemají žádné distributory. To se asi do těch Litoměřic budu muset vydat. Netušíš, co používají na dolihování? Nějakou vlastní vínovici?
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Tergus

Příspěvek od Hunter »

Někde jsem četl, že používají "velejemný líh".
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět