1800 Añejo Tequila

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

1800 Añejo Tequila

Příspěvek od Nethar »

1800 Añejo Tequila
1800 Añejo Tequila
1800anejo.jpg (22.35 KiB) Zobrazeno 5148 x
Celou škálu 1800 tequil naleznete zde: http://www.1800tequila.com/
Mají různé druhy - Blanco (Silver), Oro, Reposado, Añejo, jak nám je krásně v obecném úvodu popsal už czmessiah: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=399
1800 Añejo Tequila je vyrobena 100% z agáve, dvakrát destilovaná, zraje až tři roky ve francouzském a někdy i americkém dubu.

Agáve většinou nežvýkám, takže nevím, jestli ta výrazná vůně, která se ze skleničky vine, je právě ona. Je to tak krásně nakořeněné, jako čerstvě ogrilovaný steak. Drobně nasládlá. V ústech žádná hořkost, ale hladivá. Samozřejmě to zdaleka není rum, ale když porovnám se všemi těmi whiskami, giny, sherry, brandy, apod., co zde máme na fóru, tak k rumu má asi nejblíže (ač daleko), i když ta sladkost není přehnaná. Ještě se mi vybavila botanická zahrada v Praze... ale znovu opakuju, že jsem tam agáve neokusoval :-) Spíš ne kvůli těm rostlinám a jejich vůni, jako spíš vůbec ten těžký vlhký vzduch ve skleníku. A k tomu to grilovací koření, je to dobré.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: 1800 Añejo Tequila

Příspěvek od Hunter »

Pár tequil jsem taky ochutnal, a některé mi dost chutnaly. Tahle je lákavá už na pohled, design lahve se mi líbí moc.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1800 Añejo Tequila

Příspěvek od Kobalt »

Tak jsem ochutnal svou první lepší tequilu, od hospodských kousků je to opravdu daleký krok. Také bych řekl, že nejblíže má chutí k některým rumům, od whisky a brandy jsme tady hodně daleko.
Velikost:vzorek
Aroma:Příjemná, vegetace, pečené ovoce, medovost, sladká pichlavost, kopřivová svěžest.
Chuť:Pichlavá, vegetační, sladká nahořklost, spečená karamelizovaná zeleň.
Dozvuk:Vegetace, pichlavost a svěží kopřivovost.
Shrnutí:Příjemný a dobře pitelný kousek. Pokud chcete tequilu, touhle to nezkazíte.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět