R. Jelínek Hruškovice Williams

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

R. Jelínek Hruškovice Williams

Příspěvek od tornado »

hrušovice rj.jpg
hrušovice rj.jpg (22.83 KiB) Zobrazeno 3685 x

Hruškovice Williams R. Jelínek

Alkohol:42 %
Barva:transparentní
Velikost:lahev 0,5 l šarže: 0810 L170718
Web:https://eshop.rjelinek.cz/hruskovice/60-hruskovice-williams-42-8595198801864.html
Aroma:Lehčí, alkoholově ostřejší. Světlejší tóny hrušek, zblízka náznak syntetičnosti. Alkoholová ostrost působí trochu rušivě, pomůže odvětrání.
Chuť:Jemná, lehce nasládlá s ostřejší stopou. Svým ovocným profilem připomíná měkčí hrušky.
Dozvuk:Typická chuť hruškovice se rozvine až v dozvuku. Příjemně ovocně šťavnatá (sladké máslovky).
Shrnutí:Aroma i chuť trochu ruší ostřejší alkohol. V dozvuku je již příjemná.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R. Jelínek Hruškovice Williams

Příspěvek od Nethar »

Web:https://rjelinek.cz/
Barva:
Alkohol:42 %
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Srovnání:Hruškovice Jelínek vs Žufánek
Aroma:Nechávám pár minut odstát. Krásně rozvinutá, extra sladká vůně hrušek, taková přezrálá. Mnohem sladší (takový parfémový vjem) než Žufánek, který jde více do mnou známé ovocné pálenky (nevím jak to nazvat, klasická slivovica hruškovica styl). Skořice, vanilka, je to parádní.
Chuť:Popíjím opakovaně a stejně musím říct, že na 42 % je to velmi ostré pití. Pepřová hruškovitost, drobná ostrá nahořklost.
Dozvuk:Dozvuk mi bohužel u Jelínka vůbec nechutná. Přijde mi to nahořklé, jak kdybych vypil nějaký ten voňavý šampón. Pil jsem už vícekrát a bylo to tak vždy.
Shrnutí:Asi holt nejsem znalec, ale z hrušek mi chutnala ta slazená (nebo s přírodní hruškovou šťávou či jak je to na lahvi), jinak sáhnu mnohem raději po slivovicích, což mě samotného překvapuje. Láhev zkusím zpracovat do nějakých neotřelých koktejlů ;-) Souboj mě přesvědčil "zabývat se" raději víc těmi slivovicemi, celkovým vítězem spíše Žufánek.
Odpovědět