Green Spot

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Green Spot

Příspěvek od Marvin »

Zkus klasickou Powers (Gold Label), je to sice blend, ale měl by být s vysokým podílem pot still whiskey. Oproti Jamesonu je to zajímavější pití.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Green Spot

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Kynuté těsto, ovoce, banány, kiwi a med.
Chuť:Ovocný, ale na rozdíl od vůně se mi hůře určuje co je to za ovoce. Trošku lékořice a kopřiva.
Dozvuk:Sušená kopřiva, a lékořice nebo hřebíček. Trochu nahořklé.
Shrnutí:Docela fajn. Ale po láhvi netoužím.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Green Spot

Příspěvek od lalos »

1569096F-78E1-437A-A93A-47BA721F383B.jpeg
1569096F-78E1-437A-A93A-47BA721F383B.jpeg (14.27 KiB) Zobrazeno 535 x
Info: Středeční online degustaci Spotů v Black Stuffu jsem nestihnul, doma jsem ale našel dost vzorků, abych si udělal degustaci vlastní. Jeden starý Green Spot z devadesátek, jeden aktuální, château Léoville a k tomu dvanáctka Yellow Spot a patnáctka Red Spot.
První vzorek je klasický irský single pot still, základní plnění, bez udání věku. Zrání v kombinaci first a second fill sudů po bourbonu a sudů po sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31215
Web:https://www.spotwhiskey.com/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost: Celá lahev
Aroma: Koření, jablko, hruškový kompot, kopřivy, listí
Chuť: Sladká, ovocná, lehce vodová, kořenitá, šťavnatá, topinka
Dozvuk: Střední, sladký, obilný, kořenitý, lehce nahořklý.
Shrnutí: Já jsem si s ní zatím nějak nesedl. Půl lahve pryč a přijde mi taková jakási nahořkle nudná. Pro mě zatím trochu zklamání po předchozí famózní lahví Redbreast 12 yo. Ve vzájemném srovnání bych neváhal ani na chvilku.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Green Spot

Příspěvek od lalos »

2CCD20C2-331D-4625-B600-C507CBB829F5.jpeg
2CCD20C2-331D-4625-B600-C507CBB829F5.jpeg (12.63 KiB) Zobrazeno 535 x
Info: Středeční online degustaci Spotů v Black Stuffu jsem nestihnul, doma jsem ale našel dost vzorků, abych si udělal degustaci vlastní. Jeden starý Green Spot z devadesátek, jeden aktuální, château Léoville a k tomu dvanáctka Yellow Spot a patnáctka Red Spot.
Druhý vzorek je staré plnění někde okolo roku 2005. V té době se mělo jednat o 8-9 let starou whiskey, kde cca 25% zrálo v sudech po sherry. Barva tomu tedy rozhodně nenapovídá.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/91399
Web:https://www.spotwhiskey.com/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost: Vzorek z Black Stuff
Aroma: Výrazně světlejší a výrazně zelenější než aktuální plnění. Zelený banán, lopouch, olivový olej
Chuť: Vodovější než současné plnění. Chuť odpovídá vůni, borové piliny, banán, velmi silný zelený čaj, lehká listová hořkost.
Dozvuk: Krátký, sladký, parafín, vanilka, kořen pampelišky
Shrnutí: Já teda nemůžu říct, že by mi nějak extra chutnala. Taková lehce nahořklá travnatá whiskey. Zajímavý ale totální rozdíl v porovnání se současným plněním. To je úplně jiná whiskey. Jak barvou, tak chutí. Srovnání super, lahev bych nebral, tento styl mě moc nebaví.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Green Spot

Příspěvek od Kobalt »

podmínky:Spot degustace
Aroma:Jemná a měkká, máslová, špetka kouře a medu, nasládlé a svěží, zelená jablka, jablečné bonbony, zemitost a slad.
Chuť: Sladší a ovocná, zelená jablka, svěží, lehoulince pikantní, jemná, sladká dřevitost a kořenitost, slad a obilí, karamelky.
Dozvuk:Máslovost, krémovost, dřevo a koření, ovoce, jablka, slad a obilnost kratší, příjemný.
Shrnutí:Dost dobrá whiskey, kór ještě vpodstatě na základní láhev. možná porovnatelná se základním Redbreastem.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět