Jameson Gold Reserve

Lahve z Irska
Odpovědět
Senoy
Znalec
Znalec

Jameson Gold Reserve

Příspěvek od Senoy » 30 dub 2014, 16:50

Palírna Jameson používá pro zrání svých destilátů sudy po bourbonu, určité (tajemství ! :D ) množství sudů po sherry a speciálně u edice Gold Reserve i v panenských dubových sudech. Její recenzi přináším nyní.
Jameson Gold Reserve.jpg
Jameson Gold Reserve.jpg (11.18 KiB) Zobrazeno 1613 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15187
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:jemný obilný destilát, ovoce, vanilka, dubové dřevo
Chuť:řidší konzistence, výrazná medová sladkost, ovoce, výrazné komplexní dubové dřevo bez hořkosti
Dozvuk:středně dlouhý, suchý, hřejivý, výrazná chuť dubového dřeva s podtóny ovoce a vanilky
Shrnutí:Z ochutnaných Jamesonů mi právě tento nejvíce připomíná single malt whisky ze Speyside díky bohaté, medově ovocné chuti. V chuti téměř neznatelný obilný destilát, v dozvuku příjemně a suše zahřívá a na jazyku zůstává příjemný pocit dubového dřeva. Na doporučení v kombinaci s kvalitním tvrdým sýrem ovocná složka zvýrazní a zhutní, ale doposud jemný alkohol začíná lehce štípat na jazyku.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jameson Gold Reserve

Příspěvek od Hunter » 30 dub 2014, 18:03

Kdysi jsem ji taky ochutnal, teď jsem vyhrabal extrémně strohé poznámky.
Byl to pro mě šok v negativním slova smyslu, ale pamatuji si, že jsem se při ochutnávce doslova otřásal odporem.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15187
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Hnusná, nepříjemná "bourbonovitost", voňavka. (40 b)
Chuť:Oproti vůni ujde, ale i tady je ten protivný nádech voňavky. (70 b)
Body:55
Shrnutí:Řadím mezi ty nejhorší kousky, takže u mě patří do vybrané společnosti podobných zrůdností, jako Jim Beam White Label, Glenluig 10y, Lauder's Finest Scotch Whisky nebo Bushmills Black Bush.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět