Bushmills 10 yo

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Bushmills 10 yo

Příspěvek od Nethar »

http://www.bushmills.com
bushmills10.jpg
bushmills10.jpg (19.33 KiB) Zobrazeno 13152 x
Palírna Old Bushmills se nachází v Severním Irsku a v současnosti patří pod Diageo. Produkuje jak známou blended whisky Bushmills Original, tak i řadu jednosladových whisek, ze kterých jsem já měl tu čest ochutnat desetiletou.
Aroma:příjemná irská ovocná vůně, nektarinky a kyselá jablka, vanilka, rozkvetlá louka
Chuť:ovoce, grepy, marshmallow
Dozvuk:taková zvláštní hořkost po polknutí, která působí příjemně... nedokážu to pojmenovat... grepy? hovězí játra? :)
Shrnutí:pěkný irský kousek, který se dobře pije i příjemně voní, nic, při čem bych vzdychal slastí, ale dá se to zvládnout
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Radek »

Nejsem zrovna milovníkem irský whiskey, ale v nouzi nepohrdnu Tullamorkou a Jameson jsem si už i koupil. Ale u týhle whisky jsem si tak nějak říkal jestli to je ještě whisky (úmyslně teď píšu whisky)..... jestli jen nešla náhodou kolem :o
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Hunter »

Je nás tu víc, kdo s nimi má problém ;) Zkus schválně Connemaru, vypadá to, že jsi naladěn stejným směrem, jako většina členů zdejšího fóra, i když samozřejmě se na všem tady taky neshodneme, to snad ani nejde...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Tullamore Dew, Jameson, Bushmills... to jsou všechno "skvosty", které opravdu kupovat nemusím, maximálně jen tak nalít v hospodě místo piva, tam se hodí (nemyslím do půllitru :mrgreen: ). Ale tenhle kousek mě vcelku potěšil, chtěl jsem ho zkusit pro to kouzelné "single malt", nejedná se o normální Bushmills, co dostanete v každé putyce. Stále ho tu mám, tak ho ještě budu podrobněji prozkoumávat, ale když jsem koštoval naposledy, a že už to je dávno, nebylo to podle bodů špatný ;-) Ale vyznejte se v tom, když toho je všude kolem tolik :teasing-blah: :obscene-drinkingdrunk: :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Radek »

No právě..... mě taky překvapilo že tohle irové vydávaj za single malt :evil:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Nethar »

:lol:
nok

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od nok »

johoho, moje první jednosladovka. Pro mě to bylo příjemné uvítání do světa whisk(e)y, nejspíš to není žádný skvost, ale ukázala mi, že to co jsem pil doposud (blendy) tak whisky opravdu není. Díky ní jsem procitnul a vyvovala ve mě vášeň pro další zkoumání a vlastně, že mít koníčka v pravé whisky za to opravdu stojí. Doufám, že s podobnými láhvemi se setká mnohem víc budoucích fanoušků whisky a zmizí z barů nevědomost o single malt. Mám na ní příjemnou vzpomínku, že byla velmi sladová, ale to by vlastně mohl říct každej začátečník, páč ten skok z blendů byl zlomový.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Tak jsem to nevydržel a schválně jsem si dneska nalil, abych si ji osvěžil v paměti, není divu, že jsem pozapomněl, není nijak zvlášť výrazná a extra zvláštní. Ale neuráží mě, těch 75-80 bodů si s přehledem zaslouží. Takže se shodnu s tím, co moudrý Nethar psal hned v prvním příspěvku:
pěkný irský kousek, který se dobře pije i příjemně voní, nic, při čem bych vzdychal slastí, ale bez zardění můžu pochvalně pokyvovat hlavou a pomlaskávat
:lol:
piter

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od piter »

Zakoupena 16leta Bushmills sigle malt, pochopitelne se zatim nemohu nejak moc vyjadrit. Snad jen, ze si davam asi 5. sklenicku, coz je pomerne dobre znameni :twisted: Zachutnala, hlavne se mi libi dozvuk, kdy mam takovy olejnaty a dlouhotrvajici chutny pocit v ustech.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmills 10 yo

Příspěvek od Nethar »

Az budou podrobnejsi informace, tak prosim do specialniho noveho vlakna, at se nam flasky nemichaji dohromady a nemame z toho blended, diky ;-)
Odpovědět