Tullamore Dew

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Tullamore Dew

Příspěvek od Nethar »

No nebude to extra bohatě obdařeno body, nebude, ale ke svému překvapení jsem ji dnes našel v poličce... myslel jsem, že už je prázdná ;-) Původně jsem bodoval dle paměti a poznámek, tak jsem to teď ještě prověřil a bodování jenom mírně poupravil... (pozn. revize 05/2012: bodování zrušeno)
Připravil jsem si pro vás podrobný popis: irská blended whiskey, triple distilled ;-)
TullamoreDew.jpg
TullamoreDew.jpg (28.4 KiB) Zobrazeno 17712 x
Aroma:hodně sladké a voňavé, možná až moc, meruňky, ořechy
Chuť:příjemná, vanilková, nijak extra vyčnívající
Dozvuk:byl?
Shrnutí:jemná, voňavá, sladká irská whisky. Určitě nic oslňujícího, běžný hospodský pití, když se vám nad tím nechce moc přemýšlet. Ale z levných blendů ještě jedna z těch lepších, doporučují 4 z 5 běžných návštěv ;)
Króča

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Króča »

Já tam na nose našel i borovici..les mam rád ale tohle bylo fuj celkově..tuhle whiskey proste nemám rád:-(
Shargard

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Shargard »

A pozor tady někomu zesinglovatěl jazýček. Je fakt, že mě už trochu taky. Člověk si snaží držet nějakej neutrální postoj při hodnocení nebo i jen při pití, ale to prostě nejde.
Króča

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Króča »

Myslím že to není rozmlsaností na singlovky.. celkem běžně si třeba kupuju červenýho wolkera, nebo Bushmills Black Bush..mimochodem tu jsem nedávno sehnal v Olomuci v Globusu za 330,-Kč, což byla velmi epesní cena 8-) ..mám rád totiž i obyčejné kousky, kterým se můžu podívat během jednoho večera hlouběji do láhve, aniž by mne na druhý den mrzelo, že jsem je tak "potrestal" :D bohužel prostě Tullamore Dew mezi tyto kousky nepatří..je pravdou že třeba 12y nebo jejich single malt (tuším 10y)jsem ještě neokusil.. obecně mám ale s irskou whiskey "problém" :( moc kousků jsem zatím sice neochutnal (7-8), ale povětšinou to bylo zklamání.. mimo Black Bush bych si byl schopen pořídit znovu snad ještě Paddy Old Irish whiskey http://www.topalkohol.cz/zbozi/paddy-0-7l..sice je to taková obyčejná whiskey alá Seyside květinky s trochou kouře, ale za ty prachy se vcelku dá a oproti základním produktům Jameson, Tullamore a Bushmills ve stejné cenové hladině, byla tato pro mne velmi příjemným překvapením ;) ale jak říkám, žádný skvost..whiskey je to dobrá na večírek s přáteli, kde jde o to se pobavit :lol: ale i to se u mně cení ;) nejsem si ale ještě moc jistý u Connemara Peated Malt, bo tuto jsem jen malinko ochutnal v r. 2010, takže ta by se u mne taky snad mohla zařadit mezi ty lepší..ale na její posouzení bych s ní potřeboval mít víc zkušeností ;)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Jerry1 »

Z irských stojí určitě za ochutnání (a snad i celou láhev):
- Connemara 14 yo, 1992, Single Cask, 46%
- Red Breast 12 yo, 40%
Króča

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Króča »

Red Breast mne už dříve taky zaujal,ale ještě jsem neměl tu čest..
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Hunter »

Přesně, kdybych si měl vybrat nějakou Irskou, tak cokoliv od Connemary, třeba tuhle http://www.thewhiskyexchange.com/P-10883.aspx,
nebo Redbreast...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Shargard »

Slyšel jsem hodně velkou chválu na Tyrconnell 15y.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Radek »

Tullamorku mam jako takový oddychový pití, v podstatě ji střídam s JW Red Label.... no a když si od něj potřebuju odychnout, sáhnu po ní. Piju jí ale pouze z ekonomických důvodů :?
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Hunter »

Aroma:Tak jsem si z degustace Bratrstva rešeliny dovezl od Nethra i vzorek Tullamorky, kterému tímto děkuji, a díky tomu jsem Tullamorku snad po osmi, možná deseti letech přechutnal, a byl jsem mile překvapen. Ve vůni ořechy a pražené mandle v medu, velmi lehká, ale nic tam nevadí, nic nesmrdí, naprosto v pohodě.
Chuť:Stejně tak v chuti, vanilka, slad, opět lehkost, vůbec s ní nemám problém.
Body:77
Shrnutí:Pro mě zdatný konkurent Ballantinky, Queen Anne a červeného Walkera. Když budu chtít levného panáka,nebo mi ho nabídnou někde na návštěvě, Tullamorky se už bát nebudu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět