Tullamore Dew

Lahve z Irska
Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullamore Dew

Příspěvek od Vasek » 31 pro 2015, 12:21

Pro ty, kdo to nezaregistrovali - Na letošní Irish Whiskey Awards, vyhlášené 16. října, Tullamorka celkem bodovala.
Tullamore D.E.W. Phoenix - vítěz kategorie Irská whiskey v sudové síle.
Tullamore D.E.W. 12 let - vítěz kategorie Irská blended whiskey do 12 let
Tullamore D.E.W. 10 let - zlatá medaile - Irská single malt whiskey do 12 let

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 dub 2016, 10:44

Ochutnáno v rámci velkého slepého degustačního testu, který pro mě přichystal Nethar. Dostal jsem celkem 19 vzorků o obsahu 30ml, označených pouze čísly. Dopředu jsem věděl jen to, že se jedná většinou o BenRiach, ale že je mezi vzorky i něco z jiných palíren. Dále pak Nethar naznačil, že se mohou některé vzorky i opakovat. Nabízenou výzvu jsem rád přijal a položil tak svou hlavu na pomyslný špalek. Vždyť jak jinak si obhájit své bodování a svůj přístup k hodnocení, než takovým praktickým testem. I když je mi jasné, že vše trefit přesně je prakticky nemožné, protože jednak se chutě a preference mohou v průběhu let maličko měnit, záleží často i na tom, co jste měli k jídlu před testem a nejspíš i náladě a dalších faktorech. Některé lahve v testu byly pro mě premiérové, většinu jsem pak měl jen jako vzorky před několika lety, ale o to to bude zajímavější. Při tipování jsem využíval, krom svých zkušeností a paměti, porovnání se starými recenzemi a degustačními poznámkami, ale to vždy až po sepsání svých dojmů. Po zaslání výsledků mých ochutnávek mi Nethar odtajnil identitu jednotlivých lahví. Ukázalo se, že BenRiach byl z devatenácti vzorků pouze v deseti případech (53%), v devíti případech to byly jiné značky (47%). To, že to bude „většinou BenRiach“, tedy bylo přesně dodrženo. Poměr jiných whisek v testu byl mnohem vyšší, než jsem osobně očekával, a to jsem byl připravený na různé lotroviny. Však se známe. ;) Netharovi patří velký dík za všechny vzorky a možnost si tenhle test projít a sám se přesvědčit, jak moc se můžu nebo nemůžu na své čichové a chuťové buňky spoléhat a následně pak vy na mé recenze.

Nethar 6 Tullamore Dew
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15259
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Kůže ve stylu, který připomíná některé lehčí karibské rumy. Výrazně se ozve skořice. Aroma je sice kořenitě štiplavé, ale celkově poněkud tenké. (81 b)
Chuť:Chuťově odpovídá vůni, zase ta kůže, štiplavá kořenitost, ale celkově taky řídké. (81 b)
Body:81
Shrnutí:Nenadchlo, neurazilo. Přiznám se, že ze všeho nejvíc mi to charakterem připomnělo kanadský blend McCormick.  Ale tipnu Dark Rum 15 yo.

Ochutnal jsem ji v roce 2011, dával jsem 77 bodů, což je o 4 body méně. Ale v recenzi jsem o ní nepsal špatně, schválně ji tu přidávám.
Zdá se, že pokud si vsugeruju, že piju BenRiach, tak je bodové hodnocení hnedle vyšší. :D Asi jsem se chtěl trefit bodama do toho Dark rumu. Chytl jsem se do vlastní pasti. Je to občas zrádné ty slepé testy. :lol:

Hunter píše:
Aroma:Tak jsem si z degustace Bratrstva rešeliny dovezl od Nethra i vzorek Tullamorky, kterému tímto děkuji, a díky tomu jsem Tullamorku snad po osmi, možná deseti letech přechutnal, a byl jsem mile překvapen. Ve vůni ořechy a pražené mandle v medu, velmi lehká, ale nic tam nevadí, nic nesmrdí, naprosto v pohodě.
Chuť:Stejně tak v chuti, vanilka, slad, opět lehkost, vůbec s ní nemám problém.
Body:77
Shrnutí:Pro mě zdatný konkurent Ballantinky, Queen Anne a červeného Walkera. Když budu chtít levného panáka,nebo mi ho nabídnou někde na návštěvě, Tullamorky se už bát nebudu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 dub 2016, 12:48

Zdá se, že pokud si vsugeruju, že piju BenRiach, tak je bodové hodnocení hnedle vyšší. :D Asi jsem se chtěl trefit bodama do toho Dark rumu. Chytl jsem se do vlastní pasti. Je to občas zrádné ty slepé testy. :lol:
Přesně o takový výsledek jsem se právě proradně snažil ;-) Zase když si nakoupíš Tullamorky a přeliješ do lahví od BenRiachu, tak hodně ušetříš :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 01 úno 2017, 23:31

v rámci oslavy 1.února navnaděn Karlíkem a lochnessem
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40935
Velikost:vzorky
Aroma:poněkud lihové, obilné. vanilka a syrový A.O. s hruškou a meruňkou. náznak vínovo-citrusové nakyslosti. travnatost. po odvětrání trochu lepší. (b.1/3)
Chuť:nahořklé dřevo. suché vlašské ořechy. sladkost. obilně blendové, řídké. mýdlové. (b.0/4)
Dozvuk:nevýrazný, hřejivý, větrový. ořechy a čokoláda (b.0/2)
Shrnutí:obyč pití. do coly jistě fajn, samotné ani moc ne. ale úplně prázdná není, to bych křivdil. v chuti mi vadí hořkost. každopádně opět hlavně záleží na štěstí na várku. řekl bych, že právě Tullamorku už jsem měl horší i lepší. tato flaška má kód L2087296 9. za půlbody ať nejsem krutě přísnej (b.1/1)
Body:2
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 16 zář 2017, 21:49

Info:Srovnání tří Tullamorek. Základní, dvanáctileté a Cider Cask finish. Lahve jsem už před jistým časem dorazil s kamarády na jednom pokerovém večírku, Stihnul jsem si odebrat vzorky pro pozdější srovnání. No a teď je na čase před blížícím se WLP uvolnit nějaké ty vzorkovničky.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40935
Web:https://www.tullamoredew.com
Barva:Amber – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Lehká nevýrazná vůně, typický irský blend. Vůni dost přebíjí lihovost, lze tam ale najít obilí, vanilku a zelené ovoce, hlavně citrusy, jablka a nezralé banány.
Chuť:Opět sladká, lehká irská chuť bez zásadního charakteru. Taková opravdu až chlastací. Je tam vanilka, nějaké to koření, vše ve verzi light.
Dozvuk:Krátký, hřejivý a nahořklý až natrpklý. Zelená banánová šlupka a cukrová voda.
Shrnutí:Asi není překvapení, že ze tří testovaných je nejslabší, zároveň ale také nejlevnější. Nemám s ní problém. V hospodě neurazí a doma je taky potřeba něco takového mít pro kamarády k pokeru nebo pro kamarádky ke smíchání se zázvorovým pivem.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

dFamousMouse
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od dFamousMouse » 26 lis 2017, 11:54

Aroma:příjemné ovocné květinové
Barva:
Dozvuk:není
Chuť:věrna vůni, jemná ovocná a trocha květů, ůplně bez hořkosti fakt nekecám
Shrnutí:jemné příjemné cucání, můj hospodský favorit, ničím sice nevyniká, ale v celkovém shrnutí - jo je dobrá a je i na mé poličce stálicí,tuhle chuť snesou i dámy a návštěvy třebas i :) cením také nesladkosti, neolejovitosti a nehořkosti..
tulamorka má takového lehkého ducha ;)

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 21 led 2019, 20:01

Velikost:Vzorek
Aroma:Velmi jemná medovo-ovocná vůně, s trochou sladovosti.
Chuť:Jemná až slabá, trošku sladovosti.
Dozvuk:Nekomentuji
Shrnutí:Přejemnělá, ale slušná z levných blended. Stejně bych ale volil spíše skotskou.

Odpovědět