Tullamore Dew Phoenix Celebratory Single Batch

Lahve z Irska
Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Tullamore Dew Phoenix Celebratory Single Batch

Příspěvek od Vasek » 05 bře 2015, 19:40

Alkohol:55 %
Barva:
Aroma:Jemné, příjemné, s lehkým náznakem sherry, ječný slad s jemnou vanilkou, krásně obilné, lehce okořeněné zralé letní ovoce (zejména broskve a meruňky).
Chuť:Nádherně vyrovnaná, zpočátku jemně sladká, zejména tóny zralého pozdně letního ovoce, postupně chuť zesiluje a přidávají se tóny lehké kořenitosti a ořechové suchosti.
.
Dozvuk:Krásný, příjemně suchý, lehké tóny červeného grapefruitu .
Poznámka:Limitovaná edice Tullamore D.E.W. Phoenix Celebratory byla vyrobena k znovuotevření palírny Tullamore D.E.W. v září 2014. Této edice bylo vyrobeno pouze 2014 kusů a posledních 6 kusů je k mání (březen 2015) na letišti v Dublinu (neplést s Tullamore D.E.W. Phoenix, která je stále ještě k dostání). Složená ze všech tří druhů irské whiskey (sladová, obilná a pot still), které po smíchání dozrávaly v sudech od oloroso sherry a na závěr je na tři měsíce nechali dozrávat sudech od nového sudu z amerického dubu.

Nádherné překvapení, které bohužel kalí ta skutečnost, že lahve jsou již prakticky vyprodané.
Naposledy upravil(a) Vasek dne 11 dub 2015, 23:37, celkem upraveno 2 x.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullamore Dew Phoenix Celebration (Single Batch)

Příspěvek od Nethar » 05 bře 2015, 20:30

Liší se nějak (snad kromě etikety) od klasického Phoenixe? Ty tři druhy whisky, oloroso dozrávání, to vše mají společné. Jenom nějaká omezená dávka? http://www.whiskybase.com/whisky/45158/ ... ew-phoenix - u něho taky píšou "Limited edition", nevím ale jak moc limited, ve své podstatě množství žádné whisky není unlimited :lol: Jestli tedy tato z whiskybase je batch 2013 a ta tvoje batch 2014? Na googlu jsem při rychlém hledání nic jako Tullamore Dew Phoenix Celebration nenašel, na WB taky asi není.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 05 bře 2015, 21:23

Je to jiná whiskey. "Klasická" TD Phoenix je limited edition, ale v několika tisícovém vydání. Limited proto, že byla vyrobena jednorázově při příležitosti otevření palírny (září 2014). TD Phoenix Celebration (Single Batch) je speciální edice, která byla vydána přímo pro otevření palírny, a to pouze v limitovaném počtu 2014 lahví. Primárně byla rozdávána při slavnostním otevření palírny pozvaným hostům. Zbytek byl dán do prodeje v návštěvním centru v palírně (už nemají), whiskey obchodu v Tullamore (taky nemají) a na letiště v Dublinu (mají posledních 6 lahví, jak mi bylo řečeno). Etiketa je prakticky totožná, jen je tam doplněno Celebration. Až přijdu domů, nafotím a zkusím postnout na stránky (neodolal jsem a na letišti si koupil dvě lahve - proto mají už jen 6 lahví :-) ). Rozdíl oproti "klasickému" Phoenixu je jednak v tom, že byly vybrány starší sudy, ale hlavně v tom, že na závěr dozrává ve virgin oak po dobu 3 měsíců.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 05 bře 2015, 21:27

Mělo by se lišit tím 3 měsíčním dozráním v nových sudech z amerického dubu - viz i s obrázkem http://www.liquidirish.com/2014/09/tull ... atory.html

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 05 bře 2015, 21:39

Vzorek jsem ochutnával s Johnem Quinnem (global ambasador Tullamore D.E.W.) před měsícem u něj v kanceláři a ten mi právě říkal všechny ty informace, které jsem napsal výše.

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 05 bře 2015, 22:00

Tady jsou ty obrázky (jsou focené narychlo, takže žádné umění).
Přílohy
TD-Phoenix-Celebratory.jpg

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek » 05 bře 2015, 22:01

A ještě bližší pohled na etiketu
Přílohy
TD-Phoenix-Celebratory2.jpg

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 06 bře 2015, 08:55

Díky za fotky, tak to já ji asi šoupnu na WB, když máme takovéhle podklady.

Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullamore Dew Phoenix Single Batch

Příspěvek od Vasek » 06 bře 2015, 09:16

A ještě jsem zapomněl na cenu - 85 Euro na letišti v Dublinu 28. února.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullamore Dew Phoenix Single Batch

Příspěvek od Nethar » 06 bře 2015, 09:30

Cenu už jsem tam nestihnul šoupnout, ale na WB jsem to hodil, během pár hodin až dní by se tam měla objevit. Trochu jsem poupravil zdejší nadpis. Kdyby se ti chtělo vyfotit lahev hezky rovně zepředu proti bílému pozadí (na WB), tak bránit určitě nebudu :mrgreen: oni to pak oříznou: http://www.whiskybase.com/whisky/45158/ ... ew-phoenix

Odpovědět