Knockeen Hills 90

Lahve z Irska
Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Knockeen Hills 90

Příspěvek od joy » 06 srp 2015, 16:59

Knockeen hills je poteen, což je čirý destilát tradičně pálený v domacích pálenicích po celém Irsku. Původně se dělal se sladového ječmene nebo jiného dostupného obilí, ale někdy se používaly i brambory. Knockeen Hills je podle dostupných informací pálen z obilí a stačí se ve třech verzích s různým obsahem alkoholu: 3x destilovaný má 60% nebo 70% a 4x destilovaný 90% alkoholu. Já jsem se dostal k malému vzorku 90% alkoholu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36489
Alkohol:90 %
Velikost:vzorek
Aroma:intenzivní vůně ovoce - rynglí, méně sladkých mandarinek s peckami a štiplavost alkoholu
Chuť:První pocit po polknutí neředěného alkoholu je - já hořím! Pak se dostaví chuť ovoce - ryngle, mandarinky, mandarinková kůra, suchost a pepřovitost
Dozvuk:suchost přetrvává, závěr je mocný, břitký, ovocný
S vodou:Po dvou doušcích jsem musel ředit. Ne pár kapek, ale rovnou jsem to naředil 1:1. Chuť se nevytratila, stále to zůstává ovocné, závěr je méně mocný, ale stále je značně výrazný
Shrnutí:Zajímavá zkušenost, kterou ale už nebudu opakovat. Nejvíce jsem byl překvapen tou ovocností, ktrerou bych u obilného destilátu, který nezrál v žádných sudech, nečekal nebo aspoň ne v takové míře

Odpovědět