Bushmills Black Bush

Lahve z Irska
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bushmills Black Bush

Příspěvek od Hunter » 23 čer 2011, 19:29

Bushmills - Black Bush.jpg
Bushmills - Black Bush.jpg (31.3 KiB) Zobrazeno 6206 x
Ministerstvo zdravotnictví varuje:Tato recenze je přísně subjektivní a může narušit vaši psychickou pohodu a vztah k irským míchaným whiskám.Labilnější jedinci nechť neprodleně přestanou číst tyto řádky, a nejlépe bude vypnout nejen internetový prohlížeč, ale rovnou celý počítač.

Bushmills Black Bush je irská blended whiskey, prodávaná bez udání stáří, která zrála v sudech po Sherry Oloroso.Prodává se v krásné plechové dóze v matné černi.Obsah lahve 700ml, 40% alkoholu.
Barva je krásně zlatohnědá, bohužel je však výsledkem dobarvení karamelem.
Aroma:trochu nasládlá, lehké čokoládové tóny, pro mě je v ní nejvýraznější typická voňavkovitost z levného bourbonu a slad.Lehounce se možná i otřela o sud po sherry, počítám, že to nebylo víc než pár týdnů, protože je to cítit velmi nevýrazně.Na dóze však výrobce neopomněl zdůraznit: Matured to perfection with sherry cask. Inu, marketing...
Chuť:Při poválení na jazyku lehce štípne, cítíte opět slad, nic světoborného se však nekoná, po sherry budete pátrat marně. Zato v dochuti mě whiskey ohromila - voňavkovitou bourbonovitostí ve stylu kolínské... Krásně se nám tu snoubí vše, co na whisky nemám rád - plochost, bezvýrazná sladovitá alkoholovost, příchutě ve stylu špatných bourbonů alá Jim Beam.
Body:65
Prodává se od 470,- Kč.Je potřeba zvážit, zda to za pěknou plechovou dózu a 0,7 litru kolínské není příliš.
Neklesejte však na mysli, své příznivce si jistě najde, vždyť na whiskybase je průměrná známka 78,69 bodu a Jim Murray ji ve své Whisky Bibli pro rok 2011 udělil hnedle 91 bodů.
http://www.bushmills.com/Gateway
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Bushmills Black Bush

Příspěvek od Shargard » 23 čer 2011, 22:31

Na Jima moc ohled neberu. Jeho hodnocení je pro mě dost velkou neznámou a trochu ho podezřívám, že při hodnocení nemá úplně jasnou mysl, ale to je čistě můj osobní názor. Pěkná recenze. Bohužel s méně pěkným, ale očekávaným výsledkem.
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 čer 2011, 22:42

Nemůžu říct, že bych ho neuznával, určitě mi v orientaci jeho Bible pomáhá, ale už vím, že u levných kousků bere v úvahu i tu cenu.Ovšem pořád má i dost vysoké procento hodnocení, kde mi to hlava nebere, viz Ballantine´s Finest, Printers, Black Bush atd. Co se týče bodů, tak přesnější je podle zkušeností Whiskybase a docela se mi pozdává i hodnocení na WhiskyFun. Udělám si takový průměr, a beru k tomu všemu v potaz svůj vkus...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 24 čer 2011, 01:01

Pro mně ve vůni i chuti hodně sladká, skoro až žvýkačková.. meruňky s jahodama a sladovitou trestí, ikdyž vlastně nevím, jak by taková tresť měla chutnat a vonět :mrgreen: .. trochu dřevěná ale vcelku hodně hladká..alkoholovitost mi přijde úměrná kategorii..sherry jsem v ní našel, ale opravdu jen velmi letmo, ale ten bourbon v ní zase necítím :naughty: kamarádovi ovšem nedávno taky přišla bourbonovitá (právě jako Jim Beam) :shifty: já ji asi před 2-3 měsíci sehnal v Globusu v Olomouci za 330,-Kč a hned koupil dvě :clap: sice bez dózy, ale tu mám již z dřívějška :whistle: Oproti negativním ohlasům zde můžu s čistým svědomím říci, že se u mně vcelku slušně zabydlela a jistě jsem jí měl doma už tak 5x.. výjimečný zážitek to sice není, ale beru ji jako vydařený průměr, který upřednostňuju když mám náladu :obscene-drinkingdrunk: a ne mlsat :D
na body hodnotím 75/100
Naposledy upravil(a) Króča dne 18 lis 2011, 09:53, celkem upraveno 1 x.
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 čer 2011, 08:18

Hunter píše:Nemůžu říct, že bych ho neuznával, určitě mi v orientaci jeho Bible pomáhá, ale už vím, že u levných kousků bere v úvahu i tu cenu.Ovšem pořád má i dost vysoké procento hodnocení, kde mi to hlava nebere, viz Ballantine´s Finest, Printers, Black Bush atd. Co se týče bodů, tak přesnější je podle zkušeností Whiskybase a docela se mi pozdává i hodnocení na WhiskyFun. Udělám si takový průměr, a beru k tomu všemu v potaz svůj vkus...
Určitě je tam to "očekávání", které je nutno brát v potaz. On to tak píše, tedy vezmete si levnou míchanou skotskou whisku - Ballantine's Finest - co očekáváte? No asi nic moc... a mně osobně Ballantine's chutná, takže toto bodování schvaluju. Pak naopak vezmete 30y whisky za deset tisíc, tak to musí být skutečnej nářez, jinak ať se těší na bodovej propad. Tenhle styl hodnocení nemusí úplně vyhovovat každému, ale prostě to tak má. Druhá věc je, že když má ve Whisky Bibli 4500 whisek nebo kolik je aktuální číslo, klopí to do sebe každej den :obscene-drinkingbuddies: , pak mu pošlou někde z České republiky nebo odkud (nějaká východní Evropa snad?) Printer's, tak do sebe hodí panáčka, možná jenom čuchne, protože nestíhá... tož nic velkýho, ale je to zadarmo, že jo, je to z Československa, tam uměj akorát pivo, no mám to tu jediný, tak je nezklamu a dám jííím... třebaaaaa.... :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 24 čer 2011, 08:30

To vše je sice pravda, ale vnáší to do systému docela chaos, tím myslím, že Ballantinka za 250 má u Murraye plácnu 96 bodů, ale u něj to zároveň tedy neznamená, že by byla lepší než drahá 40y XY, která má 83,5 bodu.A to mi na tom vadí, já se snažím mít žebříček, tedy spíš hodnocení, v absolutním pořadí, takže kus za 250 může mít klidně 80 bodů, když bude chutnat, a může být před mnohem dražší whiskou, když ta propadne, ale nikdy nebude před něčím, co mi chutnalo víc.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 čer 2011, 08:49

Je to uspořádaný chaos ;-) Vynásob si to věkově-cenovým koeficientem a máš výsledek ;-) Já si uspořádávám whisky tak, abych prostě hned viděl, co je lepší a hotovo. Jenže když on tam má všechny whisky, co kdy pil (narozdíl od whiskybase, což jsou většinou normální flašky "z lidu", jestliže mají už větší počet hodnocení, aby bylo směrodatné), tak bys mohl skončit tak, že v první stovce budou whisky, u kterých bychom nezaplatili asi ani špunt a to by bylo frustrující :-D No to snad ne, ale trochu to tak je - nemusí se nám to líbit, můžeme proti tomu protestovat, ale... :-)
Další věc je, že ta Ballantinka je dobrá a Printer's jsme třeba jenom nepochopili (i když z mé strany nedostatek chvály neznamenal kritiku) :lol:
No ale prostě ať tak nebo tak - ono je to jasné - jeden člověk vám to prostě nikdy neoboduje objektivně. Takže vzít si Jimovu Bibli, Jacksonova průvodce, ochutnávky ve Whisky Magazínu, Netharovu tabulku, prostě cokoliv je vždycky jen takový nějaký přibližný přehled a nebude se to rovnat nějaké hromadné databázi stylu WhiskyBase a podobných. Já osobně Bibli neberu ohledně bodování jako něco příliš směrodatného, no abych se tak nějak přiznal - ono mi všechno bodování leze tak trochu na nervy, ani whiskybase nějak speciálně nepotřebuju k životu, protože u Murraye nebo tady na fóru to je subjektivní záležitost, na WhiskyBase zase čistý průměr bez dalších informací a ono co chutná většině ještě nic neznamená, otázka taky když má whisky 80 bodů, jestli jí půlka polykačů rašeliny dala 100 a půlka čichačů kytiček 60, nebo jestli to všem tak nějak chutná... Pro mě je veškeré bodování cizích lidí jen takovým mírným postrčením předpokládaným směrem, kterým se ubírá kvalita, hlavní je pro mě v případě Bible spíše slovní hodnocení, popis, které tam je super - je to krátké, výstižné, někdy i vtipné, je tam skoro vše a nesetkal jsem se s nějakým velkým rozporem, naopak mě hrozně potěší, když si nachutnám whisku, napíšu si její popis a radši až potom mrknu znova do Bible a tam najdu nějakou shodu v chutích s mým popisem - to jsou chvíle, kdy pláču a pláču štěstím, vybíhám na ulici a rozdávám lidem květiny... Berte to jak chcete, Murray je profík a koupí jeho Bible mu jeho vždy věrní fanoušci každý rok vyjadřovali a vyjadřovat budou svoji nezměrnou úctu. Patří to k podzimu stejně jako Malt Whisky Yearbook. Ach Jime, mám tě tak rád! :romance-heartbeating: :lol: :lol: :lol:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 24 čer 2011, 09:01

Tož já sem si tu jeho bibliju také kúpil, akorát, kurňa, neběhám ven rozdávat ty kytky, na to nemám čas, protože si to přepočítávám těma konfidentama, jak si psal, tož nic těžkého to néni: ds^2 = dx_1^2 + dx_2^2 + dx_3^2 - c^2 dt^2 kde x je očekávání, a s je cena.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 čer 2011, 09:02

:clap:
Měl by prodávat i přepočítanou verzi, to je fakt, nebo zvýhodněný set s kalkulačkou :lol:

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 24 čer 2011, 10:14

Tu kalkulačku by měl dávat jako bonus zdarma :lol:
Obrázek

Odpovědět