Kilbeggan Grain 8 yo

Lahve z Irska
Odpovědět
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Kilbeggan Grain 8 yo

Příspěvek od J.K.Ch » 01 úno 2016, 17:49

ss.png
ss.png (101.9 KiB) Zobrazeno 3462 x
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-2/
Alkohol:40 %
Aroma:Murexin či nějaké jiné stavební lepidlo a pudinkový krém nádherně jemná.
Aroma:Vanilkový pudink, dub a nadrzlá ostrost mladé whisky. Ale je to vše odlehčeno jakousi smetanovostí spojenou se zmíněným pudinkem.
Dozvuk:Doznívání vanilkového pudinku trosku silnější dřevitost.
Shrnutí:Velmi zajímavý kousek. Obzvláště pokud máte rádi vanilkový pudink. Na svůj věk je docela podařená.
Body:77

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kilbeggan Grain 8 Yo

Příspěvek od Hunter » 20 čer 2016, 10:18

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63925
Barva:
Aroma:Lehounce ředidlo a travnatost. Je tak na půli cesty mezi North British 1997 SV a Greenore 8 yo. Výsledkem je kůže ve stylu Karibiku, s dotekem rye (lák od okurek). Jinak inklinuje do sladka. (80 b)
Chuť:Výrazně řídká. Kůže se nám objeví i v chuti, sametový dojem. Kvalitou i chuťovým profilem velmi podobná G8 a NB1997 SV. (78 b)
Body:79
Shrnutí:Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 25 čer 2016, 10:06

Hunter píše:Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Tady (https://distiller.com/lists/our-favorite-grain-whiskeys) jsem se dočetl, že původní Greenore je obilná z kukuřice, s trochou ječmene, kdežto Kilbeggan by měl být čistě z kukuřice, takže to není jen přejmenovaná whiskey.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 čer 2016, 12:25

Marvin píše: Tady (https://distiller.com/lists/our-favorite-grain-whiskeys) jsem se dočetl, že původní Greenore je obilná z kukuřice, s trochou ječmene, kdežto Kilbeggan by měl být čistě z kukuřice, takže to není jen přejmenovaná whiskey.
Díky za info, aspoň víme, čím ty rozdíly byly způsobené.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 25 čer 2016, 19:12

Mně se to tvrzení na webu nezdá a nevěřím tomu, neboť, tam kde nejsou povoleny používat "průmyslově" získané enzymy ke štěpení škrobů na cukry, musí nutně využít "přírodní" enzymy obsažené zejména/nejvíce v ječmeni/ječmenném sladu. U grain whisky se nepoužívá "klasický" slad, ale green malt (nesušený). Mimochodem, ani corn whiskey není 100% z kukuřice.
Je to o dvou věcech - nejlevnější ze všech "obilí" je na světovém trhu je ona kukuřice, tak ti, kterým jde zejména o nejmenší výdaje za nákup a na druhé straně o vysoký lihový výnos, bez ohledu na to, že destilát je hodně "sladký" (což je naopak často prvotní záměr) vynechávají zcela ostatní druhy plodin a pak je tam jenom/pouze ona.
A druhá věc je, že si tuto skutečnost někdo vyloží chybně a napíše pak, že je jí v "mashbill" 100%. Minimální množství sladu, má-li se někdy v budoucnu konečnému produktu říkat whisk(e)y musí být v "mashbill" obsaženo. Kde je dáno striktně 100% použití jednoho obilí? Pouze u sladové whisky. I u zmíněné corn whiskey musí být kukuřičného zrna min. 80 % a zbytek je na palírníkovi. U grain whisk(e)y má při volbě poměru použitých obilovin ruku zcela volnou a, mimo jiné, se řídí tím, že slad je mnohem dražší, než jakákoliv jiná obilná surovina, ale neobejde se bez něj. Když už, tak ať je ho tam co nejméně (takto vznikla irská pure potsill).
Pokud grain whisky jisté značky/mírně modifikované chutná časem jinak, může být - vždyť jdou na trh v šaržích, nota bene, v tomto případě od jiných majitelů. Původ odlišností bych ale hledal někde jinde, než se psalo výše.
Walker chutná jinak než Ballantinka už třeba proto, že v základu jsou jiné typy grain whisky. :doh:
:hand:

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Kilbeggan Grain 8 yo

Příspěvek od josé » 23 črc 2016, 21:34

Velikost:maxivzorek
Aroma:svěží citrusové. čerstvě vymačkaný citron. máta. ta svěžest je částečně způsobena i lihovostí. dřevo, ale takové zatuchlejší. k tomu sladký vanilkový shake. výrazně nezralý banán. travnatost (b.1/3)
Chuť:nasládlá, sušší dřevitá pikantnost. hřebíček. kyselonahořklost grepové slupky. částečně mandle a karamel. řídká (b.1/4)
Dozvuk:hřejivý nasládlý se stopami dřeva a kakaa (b.1/2)
Shrnutí:nic na čem bych si chtěl pochutnávat. to radši nějaký čistokrevný bourbon. v trojtestu skončila druhá mezi North British a Greenore. na dorovnání půlbodů (b.1/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Kilbeggan Grain 8 yo

Příspěvek od xenopus » 01 říj 2016, 08:45

Podrobnosti:0,7l lahev
Barva:
Aroma:Zpočátku ostré, pak vyčpí do ztracena. Dřevo, lehká zatuchlost, vanilka, podivně kyselé, trocha kořenitosti.
Chuť:Jednoduchá, poměrně hladká. Dřevo - tříslovaté a hořké, náznak vanilky, nezralé ovoce. Sladkost, která by dřevitost vyvážila, se nedostavuje.
Dozvuk:Téměř žádný, v puse zbydou spíš piliny a mokré pluchy než nějaká chuť.
Body:72
Shrnutí:Nejhorší ze srovnání tří single grain whisk(e)y (+ Greenore 8 yo + North British 18 yo 1997).
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět