Jameson The Distiller's Safe

Lahve z Irska
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Jameson The Distiller's Safe

Příspěvek od josé »

jameson-distillerssafe.jpg
jameson-distillerssafe.jpg (8.67 KiB) Zobrazeno 3485 x
z Whisky Life! jsem si přivezl tři vzorky z novinkové série "The Whiskey Makers Series" - The Distiller’s Safe, The Cooper’s Croze a The Blender’s Dog. v klidu jsem si je porovnal vedle sebe naslepo a hledal rozdíly.
info z letáčku: "Tuto whiskey připravil sám master distiller Brian Nation, který nechal vystoupit vliv destilace při výrobě, a díky svěžím tónům grain whiskey ji mužete přirovnat k Jameson Select Reserve."
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82408
Web:https://www.jamesonwhiskey.com/en/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:lehce a sušše bourbonové. vanilka, sušenky máslovky. jakmile víc zakvedlám se sklenkou, trocha větrovosti v pozadí se přetaví v citronovou kůru, nakyslost newmake. kovovost, brambory, kvasnice. chlastovité. (b.1/3)
Chuť:nejvíc drhne. suché dubové trnutí. celkem sladká. lihová, zemitá (b.1/4)
Dozvuk:sladký, výrazně perlivé a pikantní - pálivé chilli. sekunduje vanilka a čokoláda (b.1/2)
Shrnutí:newmake dojem ve vůni mě při odvětrání v dalších kolech neopustil. pikantní. (b.0/1)
Body:3
jako zajímavý experiment pro porovnání vedle sebe zajímavé. to doporučit mohu. jsem rád, že jsem nebyl úplně mimo. základního Jamesona jsem už doma neměl, abych srovnání rozšířil. po paměti a podle poznámek jsem měl asi tenkrát štěstí na flašku, protože mi základní vlastně chutnal. z této trojičky jsem si na zadek nesednul. za trojnásobnou cenu je jako adepty na koupi celé lahve rozhodně doporučit nemohu. moje pořadí 1. Cooper’s Croze, 2. Distiller’s Safe, 3. Blender’s Dog.
tady ještě přikládám oficiální info ze stránek Jamesona:
The secret behind our whiskey lies in the passion and dedication of our masterful craftsmen, our Head Distiller, Head Cooper and Head Blender. The Whiskey Makers Series celebrates them and their craft.
The Distiller’s Safe is a whiskey that celebrates the craft of our Head Distiller, Brian Nation, and his mastery of the Irish Pot Still. The spirit safe is an instrument allowing him to sample what’s going on inside the still, a confirmation of quality at every turn.
Delivering a smooth mouthfeel and gentle notes of apricot, cinnamon and melon, The Distiller’s Safe pays respect to the character of the distillate. Long before barrels make their mark, a pot still has the first say.
“As a distiller, I wanted to capture the beauty and character of the distillates. I created a whiskey with the smooth mouth feel of pot still whiskeys, combined with the soft buttery sweetness and gentle fruit notes of grain whiskey.” - Brian Nation, Head Distiller.
Nose: From floral perfume, through fresh herbs, to lively spices, this special selection of distillates shows how the subtle delicate sweet notes of Irish grain whiskey can complement the more robust character of the Irish pot still whiskey. Barley Sugar sweetness combines with the succulence of grapefruit and green pepper, with a touch of marzipan adding to the depth.
Taste: Starts off with barley sugar sweetness, progressing to hints of cinnamon and even a touch of liquorice. A vibrant note of mandarin orange appears alongside the nuttiness of ground almond.
Finish: Stays light and zesty, with barley making a late appearance.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Jameson The Distiller's Safe

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82408
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WLP2016
Aroma:Poměrně nevýrazné (musím ho ze skleničky dolovat), nevycválané. Lihové, květinky, trocha větrovosti, žitné zatuchlosti a minerální složky (vlhký jíl). Nějak mě neoslovilo.
Chuť:Nevýrazná, divně dřevěná, byť docela i sladká. Dost mi připomíná "nijakost" mladých grain whisk(e)y.
Dozvuk:Nasládlý, minimální a minimalistický. Dřevo.
Shrnutí:Slabota, ničím nezaujala.
Body:73
Bylo zajímavé srovnat si všechny tři kousky z The Whiskey Makers Series vedle sebe. Ačkoliv ne úplně naslepo (na lahvičkách jsem měl zkratky JCC, JDS a JBD), rozdíly jsou citelné a záměr každé chuti whiskey čitelný (zaměření na dřevo, grain a blend - poslední dvě hlavně teda v chuti). Jsou to všechno irské, navíc NAS, ale přesto se dajé slušně pít. ;) Jen úplně nevím, jestli za tu cenu. Teda vlastně vím - jednou vzorky budiž. A podruhé leda zadarmo.
Shrnutí: 1. Blender's Dog, 2. Cooper's Croze, 3. Distiller's Safe.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Jameson The Distiller's Safe

Příspěvek od lalos »

Info: Nasbíralo se mi sedm různých vzorků Jamesonů, tak je čas s nimi postupně skoncovat.
Tato whiskey je součástí série The Whiskey Makers z roku 2016 a má vystihovat hlavně vliv new maku master distillera Briana Nationa. Whiskey proto zrála 5-6 let pouze v sudech po bourbonu.


WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82408
Web:https://www.jamesonwhiskey.com/cs-CZ/
Alkohol:43 %
Barva:
Velikost: Vzorek z brněnského whiskyshopu
Aroma: Zelená, travnatá, bílé víno, fialky, lihovost.
Chuť: Sladká, santalové dřevo, štiplavost, lehká hořkost, hrušky.
Dozvuk: Kratší, nahořklý, nevýrazný. Líh, tráva, šrot.
Shrnutí: Zajímavý experiment. Rád jsem ochutnal, ale je to takové nijaké už od pohledu. Jako oslavovat vliv new maku u blendu mi přijde dost úlet. Ale aspoň to má volty navíc.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět