Roe & Co Irish Whiskey

Lahve z Irska
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Roe & Co Irish Whiskey

Příspěvek od josé » 21 kvě 2017, 22:41

reoco.jpg
reoco.jpg (10.17 KiB) Zobrazeno 814 x
Info:nový blend ze stáje Diageo, batch 1, bourbon cask
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/92231
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek WF2017
Aroma:takové to voňavé, bourbonové ve stylu Redbreast. kokosová sladkost, vanilka, O.A., trochu lihové. něco svěžejšího, citrusy a plevová zatuchlost. karamel, navoněné. (b.1+/3)
Chuť:A.O. lakovost, pikantnost a sladší pudink. bohužel řidší, ostřejší, chlastovité. to už mi nesedí. (b.1/4)
Dozvuk:lehký. vanilkový krém s jemným dřevem. (b.0+/2)
Shrnutí:nenáročné pití. o fous lepší Irsko. vůně se mi líbila, chuť pokulhává. ale na tříletý blend za 30 euro ať si marketingové oddělení nachytá někoho jiného. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase
mokrej únor. měsíc nezávislosti. nenech se zblbnout. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

lalos
Znalec
Znalec

Re: Roe & Co Irish Whiskey

Příspěvek od lalos » 16 srp 2017, 20:45

Info:Jeden z nejnovějších koní stáje Diageo, jehož cílem je těžit ze vzrůstající popularity irské whiskey společně s ambicí stát se novou dublinskou whiskey atrakcí vedle staré palírny Jameson’s hlavně z toho důvodu, že nová palírna vzniká v areálu pivovaru Guinness v budově staré elektrárny. Otázkou je, jestli tento blend zrající v sudech po bourbonu stojí za to…..
Barva:Amber – barveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek na WF2017
Aroma:Sladce rostlinná, květinková a obilná. Vanilka, irská trošku štiplavá jemnost šmrncnutá bourbonem.
Chuť:Opět irsky jemná, lehce lihová, sladová. Příjemně nasládlá. Sladké burizony a zase ten bourbon.
Dozvuk:Středně dlouhý sladký finiš. Konec až uměle sladký. Rozinky a jakoby umělé sladidlo nebo hroznový cukr.
Shrnutí:V prvé řadě díky Petrovi za pozvání na skleničku. Tohle je docela příjemná irská o třídu lepší než klasická irská klasika. Vděčí za to jak příjemným 45%, možná ťuknutím na notu nefiltrování za studena a taky odklonem od superjemné irské neutrálnosti někam do amerických končin. Za vyzkoušení určitě stojí, i když propálené rašeliníky asi nepřesvědčí.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Roe & Co Irish Whiskey

Příspěvek od xenopus » 17 lis 2018, 13:57

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF 2018; Batch 1, č. lahve 58759
Aroma:Smrdí. Prostá lihovost, žádné tělo. Po čase se k tomu i čichat dá, ale nic tam není. Lehounce slad, tvarohový koláč, troška vanilky. Žužu.
Chuť:Hladší, ale pak dřevitě drsná, tříslovatá. Docela sladká, slad, meruňky.
Dozvuk:Nijaký. Pil jsem asi něco jako líh nebo tak.
Shrnutí:Lepší než Queen Mary 3 yo, kteou jsem měl nedávno, ale v zásadě bída. Po předchozím Cotswoldsu jsem asi přísnější než by si byla zasloužila, ale nevidím důvod vyzkoušet ji někdy znovu.
Body:72,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět