Connemara Cask Strength

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Marvin »

Nethar píše:Peated Ireland? Irish Uigeadail? Jód, rašelina? Co to zvoní na mé uši? :-) To vypadá na velmi zajímavou láhev!
No, byl bych trochu opatrný, Irsko není Islay. Hodně jsme se těšili na verzi Connemara Turf Mór, 58,2% - ohlasy z venku nadšené, víc ppm rašeliny než mnohé těžké váhy z Islay (Laphroaig) a výsledek byl velké rozčarování. Vůně i chuť spálené gumy nebyla to pravé. Ovšem ochutnávaná single cask verze Connemary byla dost dobrá, stejně jako verze dozrávaná po sherry.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od zombice »

Dik Hunterovi jsem mel moznost take ochutnat tuto whiskey a konecne prozrit z "nevedomosti", ze Irska whiskey neni jen o Jamesonu nebo hure o Tullamore dew :-)
Moje poznamky k tomuto povedemu kousku jsou asi takoveto:
Aroma:Silne raselinna, jodova, ale kdyz clovek chvilku pocka a necha preletet tenhle oblak, docka se i neceho jako jako vune kakaa (to sem tak nejak dokazal pojmenovat az po ochutnani) a sladsich tonu. Ja zde citil hrusky, ale neberte to tak, ze tam byt musi, ja je citil uz prinejmensim u treti whisky (Cardhu a tusim Caol Ila take v sudove sile). Mozna oproti ostatnim ochutnavacum zde na foru, ja miluju si ke sklence pricihnout i po dopiti, kdyz zbyde jen tenky film, jak se alkohol, zvlast z tak silnych whisky jako je tato odpari, vune se vice probarvi, a tady je to opravdu nadhera pro milovniky raseliny, zadne neprijemne vune typu prepalenin at uz plastu, kaucuku nebo dreva, me so to moc libilo.
Chuť:Uplne prvni vjem na jazyku je slanost, ktera prechazi v takovou jakoby suchost. No na tohle se moc neda dat, je to proste sudovka, takze dalsi ochutnani v "rychlem" sledu nabidly krome ustupujici slanosti a vyrazne raselinne chuti i jemne peprnou (ale ne tak jako u Taliskeru!). Dale se mi zdalo, ze tam citim morske rasy a prave uz zminovanou chut kakaa, ta se projevi ke konci, v asi Hunterem zminovane horkosti, ktera me jako milovniku horke cokolady vubec nevadi :)
Shrnutí:Celkovy dojem je vyborny, na muj vkus hezky vyvazena whiskey s prijemnou vuni, chuti i dozvukem. Jeste jednou diky Hunterovi, ze jsem mel moznost ochutnat ;)
Nejsem zrovna priznivcem naredovani, kdyz mam jen maly vzorek. Osobne mi sudovky nevadi, takze tady jsem s vodou experimentoval az ke konci. Zjemni to jak vuni, raselina dost ustoupi, tak i chut to zaobali, ale kdyz uz jsem jednou uchutnal tu neredenou silu, prislo mi to az skoda. Udelat to obracene a zacit redenym vzorkem bylo by to urcite lepsi, takze se pro priste polepsim :)
Shargard

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Shargard »

No zdá se, že Connemara velmi příjemným způsobem narušuje standard irské whiskey. Musím zkusit
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Petr »

Jsem moc rád tomu co, a hlavně jak, píše Zombice. Předně, že Irské, chvála bohu, opravdu nejsou jen dvě-tři značky. Za druhé, že i v Česku, potažmo na tomto fóru, už je hodně lidi, co dovedou rozeznat, čím je dána kvalita dobrého destilátu, který někdy nemusí ani být "šálek jejich čaje" a co, a to se asi opakuji, ale nevadí, to umí také osobitě a výstižně vyjádřit. K přístupu a hodnocení blahopřeji a už teď se těším, že s takovými/takoví se brzy setkají osobně. :violin: :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Nethar »

zombice píše:Mozna oproti ostatnim ochutnavacum zde na foru, ja miluju si ke sklence pricihnout i po dopiti, kdyz zbyde jen tenky film, jak se alkohol, zvlast z tak silnych whisky jako je tato odpari, vune se vice probarvi,...
Nejsi sám, někdy je to velmi zajímavé, co zůstalo ve skleničce, třeba i lepší než bylo cítit původně. Ale je pravda, že to dělám hlavně u skleniček, kde lituju, že už je whisky dopitá, tak ještě chytám poslední zbytky aroma a zasněně nad nimi vzpomínám ;-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Hunter »

Taky trpím očicháváním prázdných sklenek, tedy jen doma po dobrém pití, někde v bufetu na nádraží bych to asi neprovozoval :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Shargard »

Koukám, že sdílíme všihni stejný fetiš. Už se tu o tom kdysi psalo. Dělám to u každý sklenky a je fakt, že nejvíc mi voní Islay a rašelinné whisky obecně. Takový octomore byl druhý den fakt nářez.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Nethar »

Úchylka byla prozrazena už tady: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopi ... p=749#p722
Jen se teď prosím nepředhánějme v tom, kdo nechal neumytou skleničku na stole kvůli očuchávání nejdéle :doh: :lol:
Shargard

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Shargard »

No znáte to přísloví - potrefená husa (Nethar :o ) ..... :lol:
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Petr »

Některé dokonce ráno voní lépe, než večer chutnaly :P . Jediná sklenička, co mi smrděla, nebyla po whisky. Bylo to po grappě, ale jak mi řekl jeden můj kamarád: "co bys chtěl, dyť to dělají z odpadu" (z výlisků = matolin po moštování vína).
Odpovědět