Connemara Cask Strength

Lahve z Irska
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Connemara Cask Strength 57,9%

Příspěvek od Hunter »

Pil jsem onehdy grappu od firmy Sensea, po odrůdě chardonnay, stála mě asi 250 nebo 280 kč za půllitrovou elegantní lahev v topalkoholu, a to vám byl skvost, plná sklenka sultánek, ta chuť byla k sežrání, a sklenka po vypití taky, bohužel, už ji pak v nabídce neměli, nikde jsem ji nenašel a další 2 nebo tři pokusy s grappou dopadly hodně špatně (jednu sem si koupil v italském Lidlu, to byl panečku náběh, tu jsem pak používal jen na kloktání, když mě bolelo v krku, jiné využití jsem nenašel).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Leviathan

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Leviathan »

Ještě k těm skleničkám, včera jsem ráno očichal sklenku po večerním Glenfarclas 10yo (mimochodem, už mám poznámky, až se opiju a ztratím zábrany, přepíšu to jako recenzi) a rozhodně to nevonělo. Lihový opar kolem čistotnějšího bezdomovce, který pil nějakou horší whisky. Docela mě to zakočilo zvláště potom, co jsem ještě při usínání měl na jazyku dozvuk jako po doutníku, stejně tak ta sklenička ještě večer produkovala moc pěkné aroma, takovou jemnější směs aromatu a závěru té whisky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Hunter »

No u některých kousků je ten požitek lepší, u některých méně příjemnější. Zkusím se na to zaměřit u Glenfarclasu 15y.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Petr »

Leviathan se rychle učí, tak mám pro něho svoje osobně ověřené doporučení ohledně ujíždění na čichání sklenky z předchozího dne. Chce to jen maličkost - nechat ji zcela vyschnout, pak ji čichám. V opačném případě se odpaří jenom alkohol a zůstane trochu, většinou smradlavé vody, stačí kapička a je to přesně dle jeho popisu - celkem nevábné aroma. ;)
Ještě se dají zachytit zajímavé vůně, tak jak se o tom už tady psalo, chvilku po dopití.
Leviathan

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Leviathan »

Děkuji za radu, za předpokladu, že si o víkendu dám skleničku, to určitě zkusím. To zas udělám práce.. :-D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13434
Web:http://www.connemarawhiskey.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=connemara
Barva:
Alkohol:57,9 %
Velikost:vzorek
Aroma:Jej to hezky voní. Žádná vyumělkovaná sladkost, ale hezky příjemné, přesto silné. Pod dojmem toho, že to teda je peated whisky, protože tentokrát netestuji naslepo, přiznávám snad trochu kouře, ale není to zprvu nic závratného. Přesto tam taková určitá gumovitost je, v Ambassador's Choice to nepozoruji. Nechme ale sklenku pár minut ležet a po návratu rašelina (guma) již převládá a je nepřehlédnutelná. Stále je tam ale i dostatek ovocných, citronových a dalších tónů, rašelina to jen tak nějak přikrývá svým závojem.
Chuť:Tak tady už to peated je se vším všudy, rašelina je znát. Nad čím bych se ale hlavně chtěl pozastavit je sudová síla. Těch 58 procent téměř ani není znát. Tedy dlouhou dobu. Pak nakonec zapůsobí, ale dává si to pěkně na čas, tipoval bych ji spíš na nějakých 50, snad o něco víc. Což je pro mě jenom dobře. Následně je samozřejmě silná, ostrá, ale tady jde spíše o silný obsah alkoholu než nějakou chuťovou vlastnost. Pije se dobře. Jak říká tchýně odborně u všeho: dobrá je, zahřeje.
Dozvuk:Mazlavý špinavý motorový olej vám sjíždí do krku, mírně oslazené, hezké "čisté" sousto rašeliny. Hořký ocas.
Shrnutí:Shodnu se z Hunterem, že výsledný dojem sráží nahořklost v závěru, která jako by se mi ovšem objevovala jenom pokud jsem si s whisky příliš dlouho "hrál" na jazyku, možná jenom pocit. Nicméně bez hraní to nejde. Bez hořkosti by to byla skvělá whisky. Takhle se cítím trochu nesvůj, jaký ortel mám vyřknout. No dobře, je to ještě lepší než Ambassador's Choice, lepší než Turf Mor, horší než mé oblíbené Islay kousky, ale co se týče Irska, tak jedna z nejlepších mně známých, respektive jedna z mála, co mi tam chutnají.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Radek »

Aroma:dehet s limetkou
Chuť:V první chvíli dehet, ale pak se to zjemní, zpočátku sladká pak jemně zhořkne
Dozvuk:přetrvávající... na závěr mentol
Shrnutí:V první chvíli mi to chutná, ale pak se to zhorší, nicméně i tak velmi dobrá whisky, na Irsko dokonce vynikající. Jak vidno umí irové vyrobit dobrou whisky... ale musí chtít.
Body:83
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od zyki »

Velikost:láhev
Aroma:kouřověgumovitá rašelina, ovocná sladkost (citrusy a bílé hrozny)
Chuť:rašelina o něco přidá, sladkost se posune k čokoládě a červenému ovoci (podobné ovocné tóny si pamatuji z Dalmore Chieftain´s)
Dozvuk:středně dlouhý, pokračování chuti
Shrnutí:loni na jaře jsem dostal sadu minilahviček Connemary, tehdy mi přišlo, že CS má vůni i chuť zastřenou alkoholem, nějak jsem od té doby přišel sudovkám na chuť a mohu tedy napsat, že Connemara CS je nejlepší z Irska, co jsem zatím ochutnal. Za 707,- Kč v Excaliburu to prostě nešlo nekoupit.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/o ... u-brnak-2/
Aroma:Rašelina, fakt síla, trochu řízne do nosu a připomíná travnatost whisky Tyrconnell
Chuť:Silně rašelinná, vosk, slad kouř a mandarinka. Je fakt silná.
Dozvuk:Suchý velmi suchý nepříliš dlouhý, ale hodně plný. Lehce nahořklý.
Shrnutí:Pokud Connemaru tak jedině tento kousek. Hledejte, shánějte, kupujte ze zahraničí jiná Connemara za to dle mého nestojí.
Body:83
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Connemara Cask Strength

Příspěvek od Radek »

J.K.Ch píše:....jiná Connemara za to dle mého nestojí.
A pil jsi Turf Mór? Ta je dle mě ještě lepší.
http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic ... 968#p15968
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět