Inishowen

Lahve z Irska
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Inishowen

Příspěvek od Nethar » 08 říj 2011, 19:54

Blended whisky Inishowen pochází z palírny Cooley, kterou nám zde již představil Hunter a kterou bych hned úvodem rád pochválil, protože na jejích webových stránkách je na začátku pouze dotaz, jestli jsme dosáhli "legal age of drinking" a tlačítka ANO/NE, což mi ušetřilo několik vteřin života nenaklikáváním náhodného data a následných několik úhozů hlavou do stolu.

http://www.cooleywhiskey.com
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=25183

V palírně Cooley, vzniklé v roce 1987, se vyrábí několik druhů whisek:
Jednosladová whisky - Tyrconell a Connemara
Single Grain - Greenore
Blended whisky - Kilbeggan

Inishowen je také míchaná whisky od Cooley, ale špatně se shání, na jejich stránkách ji ani nepropagují (dříve byla výrobcem A. A. Watt). Ve Whisky Bibli 2008 od Murraye dostala údajně 93 bodů, v ročnících 2010 a 2011 jsem ji ani nenašel. Na WhiskyBase ještě hodnocena nebyla, takže jsem to slavnostně načnul, hodně dlouho jsem zvažoval, jestli ji pustím přes magickou hranici 79, ale je to míchaná, tak to má. Je to údajně jediná blended peated whisky z Irska, ale také jsem se teď při psaní tohoto úvodu dočetl v jedněch degustačních poznámkách, že onen závan rašeliny se objeví jenom zpočátku, aby hned zmizel a nikdy se nevrátil. Bohužel já jsem si whisky nalil a nechal ji chvíli stát, takže jsem ho ani nezastihl :roll:
inishowen.jpg
inishowen.jpg (7.55 KiB) Zobrazeno 1278 x
Aroma:nenápadně irská vůně, citrónová, travní, sladká. Měla by být peated, ale v nose to znát není
Chuť:jemně sladká, až skoro medová
Dozvuk:sladké cukroví, je to uhlazené a opatrné, neublíží, ale ani moc dlouho nepobaví
Shrnutí:nemůžu jí v podstatě nic vytknout, je milá a příjemná, v ústech sladce hladivá, ale zároveň to není zase tak nic zvláštního, že by snad hrozilo, že si ji kvůli něčemu konkrétnímu zapamatuji
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět