Tyrconnell

Lahve z Irska
Odpovědět
Shargard

Tyrconnell

Příspěvek od Shargard »

Dnes se mi v práci asi 5x stalo, že jsem ucítil Lagavulin 16y. Čas utíkal šíleně pomalu a tak mi se mi ulevilo, když jsem dorazil domů a nalil sklenku zmiňovaného moku předtím než si představíme další whisky z Irska. Jedná se o základní Tyrconnell. K ochutnávce jsem přistupoval trochu s obavami, protože po poslední zkušenosti s port cask finish jsem úplně odvázaný nebyl.

Info o lahvi
Stáří: neudává se
Zrání v sudech: neudává se
Finish: neudává se
Cena: 28 liber
Přestože o whiskey samotné se toho moc nedozvíme, osobně se dmnívám, že jde o zrání v sudech od bourbonu a staření od sherry.

Tyrconnell (%)
Obrázek
Aroma:bez vody: velmi pěkná, svěží , lehká, sladká ovocná vůně, med a trochu sherry. Abych se přižnal tak jsem mile překvapen. Tyhle vůně lehce doplňuje travnatý podtón.
s vodou: výraznější ovocné tóny - hlavně meruňka a angrešt, sladší, sherry se jakoby přesune pod ovocnou vůni a velmi pěkně ji doplňuje. Už bez trávy
Chuť:bez vody: lehká, jemná, směs sladkého a kyselejšího ovoce, lehce opečený toast , koření(muškátový oříšek) ???
s vodou: kyselost malinko ustoupí aby se obejevilo sherry, koření se zjemní a nastupuje lehká sladovistost přičemž opečený toast se vytratí
Dozvuk:bez vody: kratší, zprvu sušší, ale pak štavnatý, sladké ovoce, lehce dub a koření.
s vodou: s vodou výrazněji vystoupí jablka a o něco víc koření.
Shrnutí:Konečně je to tady. Tohle je pro mě definice irské whiskey. Tohle plnění je o poznání lepší než co jsem měl - port cask finish od stejné značky. Lehká, jemná, svěží a velmi dobrá whisky. Budu se muset podívat blíže na 15y. Velmi snadno a příjemně pitelná whiskey.
Body:82
Slainte Mhath
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Tyrconnell

Příspěvek od Nethar »

Děkujeme velkému Whiskounovi (nebo jak Mu mám říkat), že oproti Port Cask Finish a Madeira Cask Finish je tohle něco lepšího :-D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Tyrconnell

Příspěvek od Hunter »

Oni i Irové umějí, ale musej chtít.A my pak musíme trochu víc hledat.Tak konečně! Myslím, že jsem ji viděl v Německu, omrknu tam cenu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Tyrconnell

Příspěvek od Shargard »

Teď jsi to vystihl. Musejí chtít. Oni ty hajzli jsou liný jak sviňa.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Tyrconnell

Příspěvek od Nethar »

Tak snad tam máme kvůli tomu nějakýho vyslance, co na tyhle důležitý věci jako je chlast dohlídne, ne??? :lol:
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Tyrconnell

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13386
Web:http://www.tyrconnellwhiskey.com
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:lihově zaštipuje. nasládlé, vanilkové. ovocná nakyslost, citron, kdoule. dub, sláma.
po naředění více kyselé (b.1/3)
Chuť:dřevo. prvotní náznak sladkosti rychle přechází ke kyselosti a zařízne lihovou štiplavostí.
po naředění není tak štiplavá. pitelnější (b.1/4)
Dozvuk:hořkočokoládový, sušší, perník a lehkou kyselinkou a dřevem. překvapivě trvá. (b.1/2)
Shrnutí:žádný zázrak se nekoná. jsem rád, že jsem ji konečně dopil. párkrát mi z ní přeběhl mráz po zádech a to není dobrý. působí takovým obyčejně blendovým dojmem, což s cenou okolo šesti stovek poněkud zamrzí. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Tyrconnell

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:nevýrazná voňa, až pri dlhšom a podrobnejšom skúmaní len trochu kvetov a sladu
Chuť:taktiež nevýrazná, telo je ploché, cítiť trochu smotany a sladu, na konci trochu dubu
Dozvuk:krátky, najprv liehovo štípne, potom sa našťastie vráti trochu smotanovej sladkosti
Shrnutí:Zbytočná whisky - za tie peniaze može mať človek pri troche šťastia niečo omnoho kvalitnejšie. Tyrconell sa snaží odlíšiť od lacných írskych blendov, čo sa podarilo minimálne pretože po Tyrconelli sme pokračovali štandartnou Tullamorkou a rozdiel bol minimály (dokonca by som sa nebál tvrdiť že TD bola lepšia- možno preto že od nej človek nič nečakal); Tyrconell má v sebe to lacné liehové štípnutie ktoré neznášam. A ak sa snažili priblížiť kvalitným škótskym tak sa to podarilo asi tak ako keď sa tešíte na zápas Liverpool - Arsenal ale miesto musíte so šéfom na Příbram - Karviná
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Tyrconnell

Příspěvek od josé »

Info:bottle code: L15047 03/0615
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:ovocnost hrušek, žlutého melounu, blům. kompot. koření (skořice, hřebíček), příjemné dřevo, máslovky, trochu do rumova. (b.2/3)
Chuť:pikantní. koření, zázvor, výrazně dřevo. šťavnatá ovocnost. postupně krémovatí. karamel, med, pražený slad. (b.2+/4)
Dozvuk:opečený toast s trochou blůmové marmelády. zaprášené dřevo, čokoláda. lehce větrový a zemitý. (b.1/2)
Shrnutí:příjemná kořenitá whisky s hezkou ovocnou vůní. tipuju 48% a starší exbourbon sudy. dobrá. (b.0+/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět