Greenore 8 yo

Lahve z Irska
Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Greenore 8 yo

Příspěvek od Shargard » 27 lis 2011, 12:55

Nedávno nám tady Nethar představil palírnu Greenore a její 10y plnění. Já se dnes pokusím přiblížit základní osmiletou. I jako v případě Nethara se jedná o první zkušenost se single grain whiskey a tak jsem byl zvědavý co se bude dít. Pojďme na to.

http://www.cooleywhiskey.com/flash/index.html
Info o lahvi
Stáří: 8y
Zrání v sudech: od bourbonu
Finish: ne
Cena: 32 liber

Greenore 8y (40%)
Obrázek
Aroma:hodně odlišná vůně od sladových whisky. Opět velmi svěží, čistý, lehký, kukuřice a obilí. Lehký závan bourbonu co si pamatuju z Four Roses.Tam mi to vadilo, ale tady je to mnohem příjemnější
Chuť:velmi jemná , skoro až nevím ,že mám něco v puse, lehce medová , rozteklá vanilková zmrzlina
Dozvuk:krátký, vanilka a koření rychle odezní a pak konec.
Shrnutí:Jak psal Nethar. Malý útěk z nudy, lehká nevěra dopuštěná na single malt whisky. Čas od času jistě nezaškodí, ale nic do čeho by se vkradla pravidelnost. Jak jsem psal, jedná se o moji první zkušenost se single grain whiskey a musím říct, že vcelku pozitivní.
Slainte Mhath
Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Greenore 8 yo

Příspěvek od joy » 24 lis 2014, 21:58

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/29267
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:svěží, lehké, vanilková zmrzlina jemně říznutá bourbonem, banán, občasný závan připálených cereálií
Chuť:sladká, jemná, marcipán, pak nastupuje krémová vanilka a dub [oproti Four Roses, kterou jsem měl na porovnání, je vanilka a dub a kukuřice (hlavně ta dřevitost a kukuřice) ve velmi mírné formě, Four Roses je o dost dřevitější a umělohotnější]
Dozvuk:střední, vanilka a koření a ke konci se objevuje bourbonová dřevitost
Shrnutí:Nebyla to špatná zkušenost vyzkoušet grain, ale na druhou starnu je to lehce zapomenutelná whisky

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 čer 2016, 10:10

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13382
Barva:
Aroma:Ostřejší dojem, ředidlo, lak, travnatost, ostrost alkoholu. Vůně je to jednoduchá, se salátovou okurkou a slupkou melounu. (75 b)
Chuť:Na jazyku řídká, kožený dojem jako u mladého karibského rumu, sametový pocit. Alkohol tu je ještě dost nevycválaný. (77 b)
Body:76
Shrnutí:Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Tato Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 23 črc 2016, 21:35

Velikost:maxivzorek
Aroma:nasládlé. dřevitost, zatuchlé sudy. lehká citrusová nakyslost. melounová slupka, zelené meruňky. čokoláda. alkoholové. (b.1/3)
Chuť:slušně dřevitá, postupně sládne, vanilka. pikantní, jalovec. ostrost č.rybízu, máslová se špetkou soli. (b.1/4)
Dozvuk:alkoholově hřejivý. čokoláda, dřevo (b.1/2)
Shrnutí:chudší, nijak zajímavá. v trojtestu skončila poslední za North British a Kilbeggan. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 01 říj 2016, 08:49

Podrobnosti:0,7l lahev
Barva:
Aroma:Ostrá, štiplavá, lehce nasládlá. Dřevo, obilí, vanilková sladkost, ovocná žvýkačka, černý rybíz.
Chuť:Docela hladká, štiplavost z vůně je pryč. Dřevo, jen lehce sladká (vůně slibovala víc), trocha kořenitosti a parfému.
Dozvuk:Krátký, nevýrazný. Dřevo, čokoláda. Sladkost se vytrácí do kysela a nakonec zbyde hořkost (sice divné, ale to mi přišlo zajímavé).
Shrnutí:2. místo ve srovnání tří single grain whisk(e)y (+ Kilbeggan 8 yo + North British 18 yo 1997).
Body:74
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět