Tyrconnell Ambassador's Choice 1992/2009

Lahve z Irska
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Tyrconnell Ambassador's Choice 1992/2009

Příspěvek od Nethar » 30 led 2012, 15:24

Ač už to na nějaký čas tak nějak úplně nemám v plánu, podíval jsem se kvůli širokým zásobám vzorků opět do Irska. A nebyl to tenktokrát kupodivu výlet vůbec špatný, zase mám o čem přemýšlet. 16letá whisky lahvovaná při 51%.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15438
Web:http://www.tyrconnellwhiskey.com/
Barva:
Alkohol:51 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Zase trochu jiný a zajímavý druh nerašelinné whisky. Černý rybíz, vanilka, jablka. V druhé vlně snad i skořice, hřebíček, punč, med.
Chuť:Vanilkovo-skořicově kořenitá, na pomezí příjemné sladkohořkosti, dobré to je.
Dozvuk:Utlumený známý bourbonovitý dozvuk - výrazná vanilka. Tohle se mi snad ani nezdá na single maltku. Že by něco míchaného?
Shrnutí:Tak po skončení "slepé" části testu se ukázalo, že to single malt opravdu je, ale přece jenom to není úplně klasická věc - jsme opět v Irsku. Dokud jsem nepolkl, říkal jsem si, že tohle je nějaké zajímavé Speyside a že ji budu hodně chválit, po polknutí je to přece jenom zvláštně na cestě k bourbonu. Ta cesta je ale ještě naštěstí hrozně dlouhá, takže úplně nevím, co si mám o ní vlastně myslet, zvlášť když předchozí dojmy jsou tak milé. 51% zde působí vcelku přirozeně. No každopádně po nepříliš příjemném zážitku s 10y Madeira Cask tohle zase Tyrconnellu spravilo v mých očích a ústech reputaci a rád někdy ještě zkusím od Tyrconnellu něco dalšího, sem s vhodnými tipy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Tyrconnell Ambassador's Choice 1992/2009

Příspěvek od Shargard » 30 led 2012, 19:53

Mě velmi příjemně překvapilo základní plnění od Tyrconnellu a 15y je prý taky hodně dobrá, ale tu ještě nemám vyzkoušenou. Pěkná recenze. Zkoušel si s vodou?
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tyrconnell Ambassador's Choice 1992/2009

Příspěvek od Nethar » 30 led 2012, 20:11

Skoro vsechny vzorky s rekneme 46% a vice procenty zkousim i s vodou. Tady jsem to bohuzel vyjimecne neudelal, prisla mi, jak jsem psal, vyborna i v 51%. Byl jsem po prvnim kole prekvapeny Irskem, protoze jsem fakt cekal po "bourbonovitem" dozvuku neco vic "obilneho", ze jsem zadumane prechutnaval a vodu uz nestihl :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět