Connemara Ambassador's Choice

Lahve z Irska
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Connemara Ambassador's Choice

Příspěvek od Nethar » 04 úno 2012, 16:47

2001/2009, cask 1L1252
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13418
Web:http://www.connemarawhiskey.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=connemara
Barva:
Alkohol:49 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Sladká, taková jakási ostrá, drsné dřevo a zároveň med, marcipán. Je tam i určitá nakyslost, když napíšu rajčata, připadám si docela divně, ale lepší už to nebude.
Chuť:Má říz, je ostrá, přitom není hořká. Tak akorát drsná, aby ještě byla snesitelná, dobře vymyšlené.
Dozvuk:Sladkost, jako když docucám nějaký kakaový bonbón a jeho poslední zbytky se mi rozpouštějí v ústech. Trochu té dřevitosti, opět ne hořkosti. Nedoznívá extrémně dlouho, ale času užít si ji je dost.
Shrnutí:Tak úplně nadšením na omdlení z ní samozřejmě nejsem, ale přesto jsem byl příjemně překvapený zjištěním, co piju za whisky - tedy whiskey - další bodík pro mnou již téměř zavrhnuté Irsko (takový možná necelý bodík). Po nejednoznačných dojmech ze shodou okolností nedávno testovaného Tyrconnelu v Ambassador's Choice edici je tohle myslím dobře zvolený výběr. Jen si nejsem jistý, jestli to mělo být peated. Není. Určitě se po tomhle kousku ale těším na vzorek Connemary Cask Strength od Huntera, který mě tu ještě také čeká.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Connemara Ambassador's Choice

Příspěvek od Hunter » 04 úno 2012, 16:50

No, jsem zvědav, jak u tebe dopadne, po zkušenostech třeba s Nikka 10y jsem sice opatrnější, ale i tak věřím, že by měla uspět. A to i přes svoji větší sílu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 úno 2012, 16:58

Taky jsem zvědav, je to náročný den, ale stojí to za to :-) Když už jsem v tom, vyhrabal jsem ještě vzorek Connemara Turf Mor (58.2%), ať to mám hezky po kupě a ukáže se, která je ta pravá ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 úno 2012, 17:08

Tak ten ti lehce závidím, tu jsem ještě neměl možnost ochutnat. Jdu si něco nalít, to se nedá... :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět