Redbreast 10 yo Cask Strength

Lahve z Irska
Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Redbreast 10 yo Cask Strength

Příspěvek od lalos »

RB10.jpg
RB10.jpg (55.79 KiB) Zobrazeno 1463 x
Info: Ochutnáno v rámci řízené online degustace Black Stuff zaměřené na všechna možná plnění Redbreast od Lustau, přes 10CS, 12CS, 15 a 21 až po 27yo.

Jedná se o limitovanou edici z roku 2021 pro člen Birdhouse clubu. Whisky samotná je Single Pot Still a byla vydestilována New Midleton Distillery ze sladovaného a nesladovaného ječmene trojitou destilací. Zrála v sudech po bourbonu a Oloroso sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/178796
Web:https://www.redbreastwhiskey.com/
Alkohol:59,1 %
Barva:
Velikost: Vzorek z řízené degustace Black Stuff
Aroma: Silná, výrazná. Dřevo a koření. Sladká. Smrkové šišky.
Chuť: Sladká, silná. Sudovka je znát. Karamel, sušenka, skořice – výrazné domácí cukroví
Dozvuk: Silný, delší, kořenitý. Vysokými % později dost vysychá.
Shrnutí: Těžší, sladká whisky. Chutná mi, rád jsem tuto novinku vyzkoušel. Zdá se mi hutnější a sladší než 12 yo CS.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Redbreast 10 yo Cask Strength

Příspěvek od Kobalt »

Příležitost:Redbreast Ultimate Tasting
Alkohol:59,1 %
Aroma:Suché dřevo, nasládlý, nasládlé dřevo, sladká zatuchlost, sušené ovoce, rozinky, citrusy, svěží pichlavé, stopy čokolády, plná, stopy zemitosti, mandarinky i pomeranče, ostré citrusy.
Chuť:Plná, ohromná, pikantní, hodně moc šťavnatá, svíravá, sladké ovoce, rozinky, svěží citrusy, čerstvé ovoce, do kořenitosti, hutné tóny, krémovost. Ostřejší ale živá.
Dozvuk:Sladký, hodně šťavnatý, na začátku robustní, časem jemný, hodně koření, pražený slad, čokoláda, rozinky, ořechy, opálené dřevo, dlouhý.
Shrnutí:Moc dobrá, výtečná whisky. Silná, hutná a šťavnatá, tohle mi sedlo.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Redbreast 10 yo Cask Strength

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Velmi plné a intenzivní. Primárně dřevo citrusy a koření. Při podrobnějším zkoumání, pomeranče, vanilkový pudink, jehličnany, meruňky a sladkost lékořice.
Chuť:Velmi intenzivní, olejovitá až krémovitá, hřejivá a ústa naplňující. Jako bych jedl 60% whisky pudink.
Dozvuk:Plný dřevitě kořenitý. Stáčí se k hořkosti ale těsně předtím než jí dosáhne uhýbá a přechází se k sladké šťavnatosti.
Shrnutí:Všechna čest, tohle je mimořádný zážitek. Plná a velmi zajímavá whisky. Bohatá a chutná. Kdybych si měl typovat co za bourbonové sudy bylo použito ke zrání, budu tvrdit že Jim Beam. A tahle společná nota je jedinou slabinou jinak skvělé whisky.
Odpovědět