Redbreast 27 yo

Lahve z Irska
Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Redbreast 27 yo

Příspěvek od lalos »

RB27.jpg
RB27.jpg (250.71 KiB) Zobrazeno 2055 x
Info: Ochutnáno v rámci řízené online degustace Black Stuff zaměřené na všechna možná plnění Redbreast od Lustau, přes 10CS, 12CS, 15 a 21 až po 27yo.

Whisky samotná je Single Pot Still a byla vydestilována v New Midleton Distillery ze sladovaného a nesladovaného ječmene trojitou destilací. Jedná se prozatím o nejstarší oficiální plnění této značky. Zrála v sudech po bourbonu, Oloroso sherry a portském Ruby, čímž se odlišuje od ostatních plnění.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/149425
Web:https://www.redbreastwhiskey.com/
Alkohol:54,6 %
Barva:
Velikost: Vzorek z řízené degustace Black Stuff
Aroma: Kopřivy, koření. Zatím docela málo ovoce. Svěží s trochou malin. Letní zahrada.
Chuť: Třešně, výrazná. Ovocná zmrzlina. Černý rybíz, mangový sorbet. Parádní síla.
Dozvuk: Sladký, výrazný, ovocně plný exotiky. Moc pěkně v sudovce hřeje.
Shrnutí: Luxus. 21 je skvělá, ale ty % navíc a asi i to portské udělaly své. Zatím asi nej whisky, co jsem letos ochutnal a jednoznačně nejlepší irská. Exotické ovoce, mango s malinami a rybízem. Krása. Za mě kandidát na whisky roku.
No a cena 500€ - to je samozřejmě úplně, ale úplně mimo. Proto jsem ale šel do této degustace.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Redbreast 27 yo

Příspěvek od Kobalt »

Příležitost:Redbreast Ultimate Tasting
Alkohol:54,6 %
Aroma:Hutné, nasládlé, med, dřevo, víno, sušší, med a lehké víno, stopy kouře, hodně silně tropické ovoce, mango, svěží, svěží čokoláda. Trochu uzavřená ale hodně svěží, možná ještě papája, ananas určitě ne, není tu kořenitost.
Chuť:Plná, silně nasládlá, hutná a jemná, silně exotické ovoce, lehce pikantní, velmi silně šťavnatá, velmi plná, exotické koření, silné šťavnaté dřevo, hodně sladká, svěží, jemně pikantní, ne tolik dřeva, pikantní dřevo.
Dozvuk:Tropické ovoce, šťavnatý, suché dřevo, papája, chvíli silný, zůstává jemně, pichlavý a silný, zůstává silněji a silněji, šťavnaté dřevo a exotické ovoce, sladký ale do sucha, do suchého dřeva.
Shrnutí:Jako dost dobrá whisky, možná jen trochu přímočařejší a ostřejší na 27 let. Úplně jiný chuťový profil než zbytek degustace.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Redbreast 27 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Tohle voní oříškově, a moc příjemně. Čokoláda a mango. Med a karambola (naštěstí není v chuti, tohle ovoce mi fakt nechutná).
Chuť:Markuja, černý čaj, mango banán. Dřevitá a jen lehoučce sladká.
Dozvuk:Příjemná natrpklost černého čaje assam se mísí s příjemnými tóny marakuji a pozvolna vysychá v tónech aromatizovaných černých čajů.
Shrnutí:Po klesající tendenci, kdy mě 10 CS nadchla, 12 CS byla fakt dobrá, 15 mě opět zklamala, 21 byla umělá, tak 27 zase zazářila. Skvělá whisky. Ale cena je mimo. Líbí se mi profil i podivná nekomplexnost a lykantropické orgie tropického ovoce.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Redbreast 27 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/211764
Barva:
Alkohol:53,1 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Show London 2022
Aroma:Jemná irská, ale nenudí. Dobrota, hodně ovoce, broskve, meruňky.
Chuť:Hodně dřevitého koření, alkohol, čokooříšky, intenzivní.
Dozvuk:Nugáty, vlašské ořechy, vanilkový pudink.
Shrnutí:Parádní.
Odpovědět