Jameson 12 yo "1780"

Lahve z Irska
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jameson 12 yo "1780"

Příspěvek od Nethar » 10 čer 2012, 11:33

Někdy jsou ty PR kecy opravdu vtipné, podle nich je lahoda všechno, super great extra fantastic. Ale tak holt tam nemůžou napsat - naše whisky je docela dobrá, není to zázrak, trochu nahořklá v dozvuku, ale za ty prachy, co by ne ;-)

Velmi vzácné a zároveň k dostání všude je asi nejlepší formulace :-)
Jinak jsem koukal na české i anglické stránky Jamesona a v obou je to samé. Single distillery asi znamená, že to dělají všechno kompletně na jednom místě, čili i když bychom třeba teoreticky měli blended whisky míchanou ze všeho možného, tak to stále může pocházet vše z jedné palírny a single malt to není (v případě Jamesona nejspíš malted i unmalted barley). U Jamesona, vzhledem k produkci, to bude ale extra velká single distillery.
Přípitková whiskey kritiků - to nevím teda - možná to vyhrálo jednou nějakou cenu kritiků nebo je to nějaký každoroční rituál na jakési irské soutěži, že si dají Jamesona na úvod, aby pak vše ostatní hodnotili vysoko ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Leviathan
New-make
New-make

Příspěvek od Leviathan » 10 čer 2012, 11:53

No já pojem single distillery chápu, je jasné, že to znamená, že je to whisky míchaná pouze z destilátů vyrobených v téže palírně. Ale přijde mi fakt podivné dát ten přívlastek té palírně a ne té whiskey. Jinak co se PR týče, tak tuším, že Tullamore Dew je za tímhle hned v závěsu.

Leviathan
New-make
New-make

Příspěvek od Leviathan » 10 čer 2012, 11:56

Jo jinak většina Jamesonů je míchaná ze tří - jedné single malt, jedné grain a jedné pot still (čili malted i unmalted barley dohromady, jak píšeš).

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 27 pro 2013, 00:03

[alkohol]40%[/alkohol]
Barva:
Slepy vzorek:Ne
Velikost:Vzorek
Aroma:Prvně mě praštilo do nosu cosi neobvyklého, pak to ale bylo najednou pryč; silně dřevité, alkohol jen minimálně, chvílemi závan vanilky a cukroví, na moment trošičku malin
Chuť:Divná, zašklebil jsem se a nechutnala mi, za chvíli tak zvláštně štiplavé ostré obilí
Dozvuk:Vcelku dlouhý, suchý, obilný
Shrnutí:Aroma dobré, první ochutnání špatné (nečekaná chuť), po chvíli to ujde, lepší než tullamorka, ale pořád prostě slabé pití

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 07 bře 2014, 21:52

Tak jsem se po průběžné "likvidaci" půlky láhve rozhodl sepsat své dojmy...
Aroma:koňakovitá dřevitost, rumovitá sladkost (hrozinky v rumu), alkohol - na můj vkus příliš výrazně; a dále taková ta speysidovská květinkovitost... (Glenlivet),
Chuť:jemná, celkově plošší, po alkoholovém opojení v aromatu se alkohol v chuti vyskytuje v přiměřené a docela sympatické míře
Dozvuk:krátký až středně dlouhý. Na konci malinko hořkne na patře...
Shrnutí:Z mého pohledu to není špatné pití. Dokážu si představit ji popíjet průběžně v průběhu večera s přáteli - takové to domácí popíjení :D , ale kdyby se u mě tato láhev nevyskytla spíše shodou náhod, tak bych do ní asi neinvestoval. Za její pořizovací cenu se dají pořídit výrazně zajímavější kousky

Senoy
Znalec
Znalec

Příspěvek od Senoy » 30 dub 2014, 16:20

jameson12y.jpg
Míchaná 12-ti letá Irská whiskey zrající v sudech po sherry.
jameson12y.jpg (15.84 KiB) Zobrazeno 2668 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/31228
Alkohol:40 %
Barva:
Množství:vzorek 2cl
Aroma:jemný obilný destilát, podtóny ovoce a kouře, vanilka, dubová sladkost (hemicelulóza)
Chuť:řidší konzistence, hřejivý jemný obilný destilát, koření, sherry ovocnost, mírná sladová sladkost
Dozvuk:kratší, hřejivý, sherry, mírná sladkost a pocit suchého tepla
Shrnutí:Jde cítit posun k lepšímu, oproti verzi Select Reserve je tato méně sladší, s výraznější chutí koření a větším vlivem použití sudů po sherry. Je však méně sladká. Míchaná Irská whiskey s kombinací kvalitního, vyzrálého sladového a obilného destilátu s příjemným suchým a teple kořeněným dozvukem.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 15 lis 2017, 22:29

Pil jsem přesně tu jejíž obrázek sem dal Senoy.... bylo to na návštěvě, hodně povídání.... na seriózní průzkum nebyl čas.

Nicméně, můj dojem:
Hodně dobrá, sladkost, med, nějaké ovoce.... lahví bych nezhrdl.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 15 lis 2017, 22:51

Po čem (irského) prd, toho je všude plno, na tuhle aby člověk narazil, musí mít velkou kliku!
:hand:

Odpovědět