Powers Gold Label

Lahve z Irska
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Powers Gold Label

Příspěvek od Radek »

Powers whiskey se vyrábí (a má to napsáno i hrdě na vinětě) již od roku 1791. To prý James Power majitel zájezdního hostince rozšířil své podnikání o malou palírnu. Původně se vráběla v palírně John´s Lane Distillery, nyní se vyrábí v nové, moderní (ach jo) palírně Midleton. No nic, zanechme historie a podívejme se na ni blíže... mimochodem tahle whiskey nemá špatnou pověst.
Powers Gold Label.jpg
Powers Gold Label.jpg (9.06 KiB) Zobrazeno 5997 x
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=powers
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Příjemný závan Skotska, trochu kouře s lehounkou nakyslostí.
Chuť:Příjemná, jde do sladka.
Dozvuk:Jedním slovem: famózní.
Shrnutí:Chutná mi, zase jedna z těch několika málo whisek, kde se Irové prostě snažili. Na Connemaru Cask Strengh nemá, ale jinak tuzemskou konkurenci v pohodě válcuje.
Body:82
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Powers Gold Label

Příspěvek od Marvin »

Škoda, že u nás není běžně v obchodech, není ani nijak drahá a bohužel není ani moc známá, přitom by národu pijáků Tullamore Dew mohla rozšířit obzory o irské whiskey.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Powers Gold Label

Příspěvek od Kobalt »

Měl jsem v baru panáka a Powers je asi nejlepší irská co jsem zatím ochutnal, proti těm běžně sehnatelným má o dost výraznější chutě a nesrovnatelně delší a lepší dozvuk.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Powers Gold Label

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:https://wordpress.com/post/gentlemenswh ... s.com/1360
Alkohol:40 %
Aroma:No nevoní to špatně. Ovoce, kouř, takové obecně whiskové, tedy nic není nějak špatně.
Chuť:No tady je ostrost a docela alkoholovitost. Za tím se skrývá možná zbytečně moc medu a něco lehce natrpklého ovoce.
Dozvuk:Ten mi moc nesedí, krátký nudný a slabý, medový.
Shrnutí:O proti běžným irským blendům docela krok dopředu. Nicméně láhev bych si nepořídil.
Body:73
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Powers Gold Label

Příspěvek od joy »

Powers Gold Label

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/88373
Alkohol:43,2 %
Velikost:celá láhev
Aroma:nevýrazná vůně typická pro blend, slad, irská voňavka, i když tedy docela jemná, koření, med, kokos, náznak vanilky
Chuť:sladká, kořeněná, až do rumova či do kanadského blendu, slad
Dozvuk:sladký, kořeněný, bílý pepř a zase ta rumová dochuť či dochuť kanadského blendu, med
Shrnutí:Byl to dárek. Darovanému koni na zuby nekoukej říká jedno české přísloví. Na blend to ujde, osobně bych si láhev nekoupil
Odpovědět