Slevové akce

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
rap
New-make
New-make

Re: Slevové akce

Příspěvek od rap »

Díky za upozornění. Já u Book Depository objednal už 18 knížek a většinou to přišlo bez problémů přes rakouskou nebo německou poštu. Doufám, že ta doprava přes UPS a proclívání je jen nějaký renonc. Myslel bych, že to nějak souvisí s Brexitem, ale poslední zásilka (také z vydavatelství v UK) mi přišla v březnu a bez problémů. Ještě jsem pro jistotu prošel jejich Help a FAQ a zmiňují tam Import One-Stop Shop. V tom by mohl být zakopaný pes.

How much is delivery?
We are delighted to be able to offer FREE delivery on all orders, regardless of size, value or destination.

Brexit information
Will I have to pay any extra fees to get my order in the EU?
The prices on our website and what you pay at checkout is the final price. You will not have to pay any additional charges or fees at delivery. If your order is for delivery to the EU and you do receive a charge or fees at delivery please contact us and our Customer Service team will be able to resolve this for you.

Delivery to the EU
Following the introduction of the Import One-Stop Shop (IOSS) on the 1st July there may be delays at Customs. We are working with our carriers to minimise any impact to orders but please be aware that it may take an additional 3-5 days for the delivery of your order. We have also been made aware of temporary delays at the customs border for orders shipped to France and Germany between July 1 to July 13. We are working with our carriers to minimise any impact but please be aware that it may take an additional 7-12 days for the delivery of those orders.

No, v každým případě jsem zvědavý jak to dopadne. Kdyby to začali proclívat, tak s nimi sice nerad, ale jistě končím.
Obrázek
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

To mě taky zajímá, jak se situace vyvíjí. Já je měl moc oblíbené a často jsem bral knížky, ale jak se začalo brexitovat, tak jsem radši přestal. Objednával jsem whisky ročenku až letos v květnu a přišla ok, ale jinak jsem víc neriskoval. Dočasně (?) jsem přešel na https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/ kterým to trvá, než to seženou, asi to vozí ze všech konců světa a nakupují na bookdepository :-) ale jde balík pak z ČR, takže ok. Některé cizí knížky jsem tam sehnal ještě o dost levněji než na BD, jiné jsou zase o dost dražší, chce to projít. Ale to, co ze zahraničí kupuju já, čili víceméně běžnou anglicky psanou beletrii a aktuální nonfiction jsem tam sehnal skoro vše, co mě napadlo.
nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

nevím možná to poslali UPS protože tak knížka mám cca 2 kg a to už asi nešlo standardní poštou..nevím, jen píšu jak sem pořídil :(
Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta »

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

no je fakt že to bylo v červenci a je fakt že ta kniha stála přes 22 euro
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Tak to by ještě šlo, takovým, pokud by bylo nutno, se mohu vyhnout a objednat přes ČR. Zbytek tedy rozdělovat do více zásilek, což u bookdepository jde s poštovným zdarma. Otázka, co na to řekne Greta...
rap
New-make
New-make

Příspěvek od rap »

Obávám se, že je to horší. Viz výtah z celních pravidel od 1.7.2021, na které odkazoval Fileta:
„...pokud je zboží na e-shopu prodáváno v tzv. režimu jednoho správního místa pro dovoz (IOSS). V takovém případě je podání elektronického celního prohlášení povinné i pro případy, kdy hodnota zásilky nepřesahuje 22 EUR...“

Takže to vypadá, že z Book Depository se bude proclívat úplně vše. :cry:
Obrázek
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

To by podal a odvedl jen prodejce, registrovaný v tomto systému. Ne koncový zákazník.

https://www.financnisprava.cz/cs/mezina ... -informace
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Jj, to se právě řeší s tou Čínou, že oni to i vše v tomhle systému pořeší, zaplatí, vyplní, jen pokud Česká pošta dovolí :-)
Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta »

Odpovědět