Whisky Aukce

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Nethar »

Na cestě kam? Psali přes Kanál nebo do kanálu?
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od joy »

Aby ti misto flasek nedosla vakcina. Psali, ze prej budou mit nadbytek

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od LukeD »

No, Jerry mi říkal, ať se teď pro změnu modlím, aby ty flašky dorazily nerozbité. Tak jsem mu na to odvětil, že mi možná minimálně jednu preventivně rozbili už ve skladu před odesláním coby odvetu za ty moje emaily. A když ne rozbili, tak aspoň pochcali. :D
nidan píše: 28 led 2021, 22:22 na cestě :lol: :lol: :lol: :lol: to je leda ten mejl :lol: :lol: :lol:
Tak vzhledem k tomu, že mi dnes dorazil i email od UPC o převzetí zásilky, tak už tomu pomalu začínám i věřit. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Krel
New-make
New-make
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2017, 15:36

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Krel »

LukeD píše: 29 led 2021, 00:59
Tak vzhledem k tomu, že mi dnes dorazil i email od UPC o převzetí zásilky, tak už tomu pomalu začínám i věřit. ;)
Jsem zvědavý na díl o celní mašinérii. Když budeš mít štěstí, třebas si z těch lahví stihneš připít na oslavu příchodu jara :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Nethar »

Jak připít? Vždyť celou dobu píše, že to není pro něj. Jako každý z nás přece objednává pro někoho úúúúplně jiného, pro virtuálního kamaráda, co hrozně utrácí a strašně pije, ale on sám nic! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Hunter »

Trochu mě při pročítání téhle diskuze zarazilo, že se tu operuje jen s 21% DPH, ale nikdo už nezmiňuje platbu SPD. Kolik flašek ti posílají?
Ze třetí země si jako fyzická osoba můžeš dovést jen litr tvrdého alkoholu, tam může nastat i ten problém, že když to bude nad litr, tak to reálně nepůjde ani propustit do volného oběhu, a to ani když bys chtěl doplatit DPH a SPD. Zkusím se zeptat ještě jednoho odborníka na SPD, ale nevidím to celé moc růžově.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3107
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od salam15 »

Zkratku SPD nevidím na tomto fóru moc rád, a to ani v případě, že se jedná o zkratku pro spotřební daň.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3107
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od salam15 »

NSDAP stands for Národní Spotřební Daň z Alkoholových Pochutin
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od nidan »

Hunter píše: 29 led 2021, 11:40 Trochu mě při pročítání téhle diskuze zarazilo, že se tu operuje jen s 21% DPH, ale nikdo už nezmiňuje platbu SPD. Kolik flašek ti posílají?
Ze třetí země si jako fyzická osoba můžeš dovést jen litr tvrdého alkoholu, tam může nastat i ten problém, že když to bude nad litr, tak to reálně nepůjde ani propustit do volného oběhu, a to ani když bys chtěl doplatit DPH a SPD. Zkusím se zeptat ještě jednoho odborníka na SPD, ale nevidím to celé moc růžově.
z UK je snad dovoleno 4l alkoholu ne?
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Hunter »

Ještě si tak trochu zapřemýšlím nahlas. Ty případy, kdy to nešlo reálně v propustit, byly možná nějaké ilegální přepravy tabáku a alkoholu, tohle je legální balíček pro fyzickou (předpokládám) osobu. Od kolkování by měla taková zásilka být osvobozena, clo je nulové, takže by zbývala DPH a SPD. Tvrdý alkohol se daní na základě obsahu alkoholu v prodávané lihovině (aktuálně činí sazba 322,50 Kč na litr čistého alkoholu). Tady je na to pomůcka (kalkulačka). https://www.finance.cz/nahled-sekce/dan ... -alkoholu/
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět