Whisky Aukce

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Hunter »

4 litry platí pro tichá vína.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Hunter »

Ještě jsem to konzultoval a vypadá to nadějně, že by to propustit pro osobní spotřebu fyzické osobě jít mělo, ale samozřejmě po zaplacení SPD i DPH.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od nidan »

Hunter píše: 29 led 2021, 11:59 4 litry platí pro tichá vína.
no já sem někde četl že to dali i na tvrdej chlast...
Krel
New-make
New-make
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2017, 15:36

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Krel »

Je to zmar :?
Na druhou stranu spotřební daň už se tom ztratí.
A whiskyauction.com zažije možná svou renesanci :)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od nidan »

Hunter píše: 29 led 2021, 12:10 Ještě jsem to konzultoval a vypadá to nadějně, že by to propustit pro osobní spotřebu fyzické osobě jít mělo, ale samozřejmě po zaplacení SPD i DPH.
Omezení na dovoz alkoholu z UK je 10l, do 1l se neplatí spotřební daň, cokoli nad je + spotřebka
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Hunter »

Ten 1 litr ti osvobodí jen v cestovním styku, v balíku třeba pěti lahví neosvobodíš už ani ten.
A kde jsi našel těch 10 litrů u UK? To platilo před Brexitem.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od nidan »

ted jednomu kamosovi proclivalo DHL a takto mu to udelalo i v baliku, prvni lahev bez spotrebky, druha s
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od LukeD »

Tak je načase pobavit vás opět dalším dílem nekonečného seriálu a cizím neštěstím.

Před více než 14 dny mi přišla od UPC žádost o vyplnění plné moc pro vyřízení celního řízení. Ha, řekl jsem si, balík je tu a snad maximálně za 14 dnů bude doma. Od Jerryho jsem totiž slyšel, že někomu to celní řízení trvalo právě zhruba těch 14 dní. Jak bláhové, jak naivní! UPC mě ještě stihlo naštvat hned na úvod, když po mně v druhém emailu chtěli poslat přesný objem a obsah alkoholu lahví, což mi přitom poslali v prvním emailu coby přílohu (přímo od SWAs) spolu s formulářem plné moci.

Když v pondělí uplynulo 14 dní od doby, kdy jsem ukončil emailovou komunikaci s UPC, nedalo mi to a řekl jsem si, že zjistím, co se sakra zase děje s tím prokletým balíkem. I napsal jsem včera ráno email a odpověď UPC na sebe nedala dlouho čekat:
Dobrý den,

odesílatel nebyl shopen vyclít zásilku na export z UK, jsou zjevně Brexitem zaskočení.

Zásilka byla vrácená zpět odesílateli.
Z přiloženého screenshotu jsem se pak dozvěděl, že balík byl již v pátek 12. února doručen nazpět do Glasgow, a že opravdu nepřešel hranice UK. Nicméně od UPC ani pípnutí. Od ScotchWhiskyAuctions rovněž ne. A to ani dnes, tři pracovní dny poté, co mají opět jak mé flašky, tak i mé peníze... a já furt hovno. Mimochodem, v podstatě tu samou zkušenost mi asi před 3 týdny napsal můj německý kolega moderátor z Whiskybase, který ví o mé anabázi: též mu objednané a zaplacené flašky nepřešly přes hranice a vrátily se zpět do obchodu.

Okamžitě jsem zavolal své bance a začal řešit chargeback, protože jiné řešení už teď vážně nevidím. Dozvěděl jsem se, že na danou záležitost mají 90 dní, a že vzhledem k tomu, že je do toho zainteresovaná také karetní asociace, tedy jinými slovy třetí strana, tak to teoreticky může trvat i déle.

Omlouvám se tím pádem, že nerozseknu vaše dilema, zda by lahve prošly proclením a s jakou daňovou zátěží. Je mi záhadou, jak si může česká pobočka UPC dovolit chtít po mně podepisovat plnou moc, když vlastně balík fyzicky vůbec nemají k dispozici. A přemýšlím o kontaktování ČOI v tomto ohledu, tj. zda si toto vůbec mohou dovolit. No, a ScotchWhiskyAuctions u mě skončila definitivně už dávno. Ale teď si tu definitivu jen a pouze potvrdila tím, že se její zaměstnanci ani neobtěžují dát vědět co a jak dál, když jim balík dorazil nazpět.

Budiž můj aukční epos slouží jako odstrašující příklad pro všechny, co by si čirou náhodou v současnosti v nějakém záchvatu naivity chtěli nakupovat lahve whisky z obchodů v UK. Za ty dva měsíce a týden mi přibylo nemálo šedivých pramenů ve vousech... a to vlastně ještě vůbec nic vyřešeno není.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od nidan »

bože to je komedie :lol: :lol:
já jsem proclíval o víkendu již 3 balík (pošta a 2x DHL) a vše v pohodě kromě zlodějských poplatků od DHL...
plná moc přišla hned jak DHL balík převzala a než se dostal do čr bylo vše vyřízené a v podstatě došel bez jakéhokoliv zdržení...
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od Nethar »

Obrázek
Odpovědět