Whisky Aukce

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
matus.krizan
New-make
New-make

Re: Whisky Aukce

Příspěvek od matus.krizan » 16 říj 2018, 09:45

Chcel by som si nieco tento mesiac vydrazit na https://whiskyauction.com, ak by ste mali zaujem o nejaku flasku, tak piste, mozme sa podelit na postovnom

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 26 říj 2018, 22:03

Zajímavý názor Davida Brooma ohledně aukcí včetně odkazu na kauzu s miniaturou Malt Mill vydraženou v rámci SWA za těžko uvěřitelných £3400: Don’t wholly trust an auctioneer’s expertise.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 27 říj 2018, 01:11

Troufáte si někdo tipnout, co by v té láhvi mělo být? Nebo to snad dokonce víte?

https://www.scotchwhiskyauctions.com/au ... d-cache-1/

Described as ‘a legendary Speyside with the titanic strength of barley malted by burning peat’, this sophisticated whisky is recognisable by its warm butterscotch and orange aroma; perfectly and appropriately autumnal!
Glasgow Distillery don't have any more of these beauties left, but we do! We want to make them available to our customers at the exclusive price of £360: that's one heck of a deal. Once they're gone, they're gone.
It’s not Glenfiddich… It’s not Glenfarclas… It’s not Glenlivet… Hmm… What else could it be? All we can say is that we know it comes from a legendary heavily sherried Speyside distillery.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 27 říj 2018, 09:19

Já bych si vylučovací metodou z The Macallan a Aberlour (výrazně sudy po sherry), u nichž asi nemůže být řeč o „stopách kouře“ a Glendronach, kde by se o tom dalo uvažovat, nesměle tipnul, sice ne "legendární" -Tamdhu.
Jejich poslední „batch strength“ stáčení jsou silně pod vlivem jmenovaných sudů a v době, kdy ještě provozovali vlastní sladovnu, jsem tam na kolečkách rašelinu u pece viděl.
DSC_0594.jpg
DSC_0590.jpg
DSC_0585.jpg
A ještě jeden odkaz k tomu: https://thewhiskyphiles.com/2018/10/08/ ... gn-launch/
Nicméně, jedni amíci píšou že: https://www.caskers.com/prometheus-26-y ... y-cache-1/
Čert aby se v tom pak vyznal, ale hlavně, že se o tom mluví/píše!
:hand:

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 27 říj 2018, 16:03

No, mě právě také jako první napadl Macallan. Ale pak jsem si ještě jednou přečetl to s tou spálenou řašelinou a nějak mi to nedávalo smysl. No nic, kupovat to stejně nehodlám. Bral jsem to jen tak čistě pro zajímavost. Tak či tak díky.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 27 říj 2018, 20:16

Přiznám se, že mě hned napoprvé napadnul Mortlach. Ale je to čistě střelba od boku ;-)

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 27 říj 2018, 22:07

Jo, ta mi do hlavy přiletěla hned coby druhá v pořadí. ;) A pak se mi k tomu přihodila ještě třetí do party, Aberlour. Ale ani jedna mi furt stejně neseděla k tomu kouři.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 27 říj 2018, 22:11

Tak Mortlach tam sedi... Nakoureny destilat delali, urcite v te dobe pred cca 26 lety

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 27 říj 2018, 22:33

Aha, vidíš, tak to jsem netušil. Vím o té jejich komplikované destilaci (částečně 3x a 4x, či jak to je - nikdy jsem to moc nepobral), ale o tom, že by obdobně jako třeba Benromach dělali i nakouřenou whisky, o tom jsem zatím nečetl. A pokud četl, tak v mezičase úspěšně zapomněl.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 27 říj 2018, 22:43

Nn nemyslim nakourenost ala Benromach Peat, spis tu samou co pouzivaji standardne, tj par jednotek ppm fenolu. Mam od Mortlachu na mysli napr lahve od Signatory z prelomu 80. a 90.let. I tady na foru se to v recenzich objevuje ;-)

Odpovědět