Prodej whisky

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
scotland

Prodej whisky

Příspěvek od scotland »

Zdravím ,rozhodol som sa rozpredat svoje lahve whisky ,ak by mal niekto o niečo zaujem tak ma prosím kontaktujte cez SZ ,cena dohodou a osobne doveziem na miesto určenia pokud tam pojede vlak. ;)


Ardbeg 10
Lagavulin 16 darkove baleni s dvoma glencairn sklenickami s logem lagavulin
Connemara cs 57,6 perc.
Highland park drakkar 1 l
Finlagan old reserve
Balblair 16 years old
Isle of jura 1999 heavy peated 58 perc.
Kilchoman inagural 100 perc islay


Blend malt
Isle of skye 12 old

Blend
Balantine s pure malt 12 years -stare baleni

Ps-najblišžie sa dostanem na net o tyžden tak prípadným zaujemcom odepíšu pak.diky.
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Senoy »

Nevím, kam to zařadit, tak asi sem. Kamarád uvažuje o prodeji 4 lahví Gold Cock. Jde o 1992 v sudové i slabší síle a 1995, rovněž v sudové a slabší síle. 1995 sudovka je ta první, číslovaná série s tubusem, slabší je rovněž číslovaná. Chápeme, že ceny jsou dost spekulativní a dobrat se nějaké reálné ceny nebude snadné, ne-li nemožné. Jakou cenu by, podle vás, měl nastavit? Díky za Vaše tipy.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1803
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Fileta »

Mám z první série:
GC 1992, 49,2%, koupeno v 02/2015, láhev č. 84 z 500, cena 799,-
GC 1995, 49,2%, koupeno v 11/2015, láhev č. 78 z 2004, cena 849,-
Na této úrovni by mohl kamarád začínat a přidat 20%.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Prodej whisky

Příspěvek od richie »

Obavám se, že představa byla asi poněkud jiná ... nevím, jestli tohle chtěli zrovna slyšet
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Hunter »

Senoyi, propleskni kamoša, ať se vzpamata.
Jako investor je netrpělivy jak cyp. Ať ty sklinky schova na deset, dvacet roku do kredenca a pak ať se tu přepta eště raz. Včil je ten dotaz hodně ukvapeny. A nezarobi na tym nic moc.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Nethar »

Senoy píše: 06 bře 2017, 16:24...Kamarád uvažuje o prodeji 4 lahví Gold Cock...
To je takový ten příběh typu: Mám jednoho kamaráda, náhodou bydlí ve městě jako já, má vlastně i skoro stejný dům a má stejnou ženu, akorát že on je alkoholik, což tedy jasně dokazuje, že vůbec nemluvím o sobě. A ten kamarád by se vás rád zeptal... :mrgreen:
Senoy píše: 06 bře 2017, 16:24Jakou cenu by, podle vás, měl nastavit? Díky za Vaše tipy.
Doporučuji nejvyšší možnou cenu, za kterou to ještě někdo koupí :-)

Jinak vážně - inspirací mohou být poslední whisky aukce po světě. Třeba ten Gold Cock z 2004 lahví Fileta píše cena 849 Kč + 20 %, WA říká už 67 Euro (ale poplatky, poštovné a tak, že jo...)
https://whiskyauction.com/auction/Haupt ... tionYears=

Můj osobní názor je, že když něco za rok vzroste na dvojnásobek, tak se to má prodat a utéct do normálního světa, dokud je čas ;-) Vaše whisky bublina.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Prodej whisky

Příspěvek od sandrider »

Sice je to trochu OT, ale když už je tady řeč o prodeji lahví... Na SWA se objevil jeden známý Springbank (zatím 2 lahve), přiznejte se kdo to byl :twisted:
https://www.scotchwhiskyauctions.com/au ... estivalcz/
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Petr »

Vím, ale nepovím. :mrgreen: Jen tolik, že to není nikdo z Česka. :doh:
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Prodej whisky

Příspěvek od Senoy »

Uvodem bych chtěl potvrdit, že své lahve neprodávám. Kupoval jsem si je na kochání a koukání. Opravdu jde o kamaráda, který uvažuje o prodeji těch svých. Včera večer jsem na něj zatlačil, aby se vyjádřil o své představě. Následovala cena, kterou tu ani psát nebudu, protože ji považuji za absurdní a urážlivou. Mě to zvedlo ze židle, Hunter by si nejspíš rozbil hlavu o strop. Kdyby mi rovnou řekl, kolik za ně chce, ani bych to tu nepsal. Teď vypadám jako překupník, který se snaží pod rouškou imaginárního kamaráda prodávat své lahve :doh: Chtěl jsem mu pomoci s představou, jakou to teď může mít cenu, ale s jeho přístupem k tvorbě ceny nesouhlasím. Dále se v jeho snaze prodat nechci angažovat.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej whisky

Příspěvek od joy »

To Senoy: ze by za tech 10 000, co za to chteji na alkoholu.cz, ci kde jsem to videl?

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



Odpovědět