lidl.de

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

lidl.de

Příspěvek od josé »

v domácím Německu řetězec Lidl provozuje i svůj oficiální eshop. zaujal mě pouze možností zakoupit v něm jejich privátní whisky plnění, která se jinde sehnat nedají. konkrétně mi šlo o single malt Ben Bracken 25 a i zde na fóru diskutované blendy Glenalba konkrétně ve stáří 22, 27 a 35 let.
ve zkratce zkušenosti s nákupem:
cena - je jaká je. co bych vypíchl je možnost ušetřit na automatickém paušálu za balné 4.95€. teď zrovna je akce pro nově registrované do newsletteru - dostanete kupón s kódem. posledně to byl speciální valentýnský kód na totéž, který se zadal při objednávce.
platba - původní plán zaplatit kreditkou jaksi selhal. moje Mastercard od Reiffky jim asi není dost dobrá, protože platba opakovaně neprošla. banka mi potvrdila, že žádný požadavek neregistrují. jinou kartu nemám. že by omezení jen na německé karty? nevím. takže nakonec úspěšně zaplaceno přes Paypal, bohužel s horším kurzem. Sofortüberweisung se ještě do ČR neprotlačilo. no nic.
doručení - zasílá se pouze po Německu, takže pokud nemáte v reichu tetičku, lze úspěšně použít přeposílací službu (dobré zkušenosti máme se znemecka.eu).
zabalení - dvouvrstvá kartónová krabice z příčkama oddělující jednotlivé tubusy. bez pěny a bez bublinek. když jsem si nesl balík z pošty domů, vystrašilo mě takové divné cinkání uvnitř. krabice byla ale suchá bez známek poškození vyteklou whisky. záhada se vyřešila po otevření. jak s tím při přepravě házeli, volný prostor nebyl utěsněn bublinkama, tak flašky odstřelily z tubusů všechna plechová víčka a ta pak volně pobíhala po krabici a zlověstně cinkala. po Německu to bylo posláno jako křehké a neklopit. z toho jsem strach neměl. po ČR při přeposlání s Českou Poštou jako normální balík už jo.
celková zkušenost tedy veskrze pozitivní. teď už jen načít a přechutnat, zda se vynaložené úsilí vyplatilo.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: lidl.de

Příspěvek od nidan »

a ten Ben Bracken to je teda Tamnavullin ?
JW BLack a Laphroaig Select maj ceny pěkný:)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: lidl.de

Příspěvek od joy »

Jo, Ben Bracken je Tamnavulin. Aspoň tedy dle dostupných info z netu. Kdysi Lidl prodával láhev Ben Bracken za 300Kč. Měl jsem láhev. Manželka se obětovala, šla mi pro ni, vzala poslední láhev a musela ji schovat pod další věci, protože důchodci jedinou krabici, ve které bylo 6 lahví zuřivě prohledávali, jako kdyby měla mít nějaký nějaký tajný prostor pro uschování lahví. A ona přitom už byla prázdná :-D A těch nadávek :mrgreen:
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: lidl.de

Příspěvek od josé »

rovnítko mezi Ben Bracken 25 a Tamnavulin by asi jednozančně vyvrátil nebo potvrdil pouze bottler Clydesdale Scotch Whisky Co, Glasgow. na etiketě ani krabici samozřejmě o původu žádná zmínka není, teď jsem se díval. pouze distilled in 1991 a speyside. u dvanáctky z roku 2013 se právě o Tamnavulinu po netu spekulovalo. podle whiskybase byla ješte jedna starší verze 12 rafinovaně značená highland-speyside. dále také Ben Bracken 22 je podle etikety pro změnu zase islay single malt. Ben Bracken je prostě privátní lidlovská značka pro lepší whisky. ale co. když bude chutnat, je mi celkem jedno odkud vlastně je.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: lidl.de

Příspěvek od josé »

potvrzením mých minulých slov o Ben Bracken jako pouze privátní značce se staly tři novinky. single malt bez udání věku, označené pouze Highland, Speyside a Islay. spekulace o palírnách původu mě nechávají klidným. druhý nákup v německém eshopu proběhl opět bez komplikací a tak je celé trio za akčních 17.99€/kus doma a čeká v dlouhé frontě na otevření.
benbrackentrio.jpg
benbrackentrio.jpg (27.84 KiB) Zobrazeno 6847 x
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nákup z Lídl.de

Příspěvek od joy »

Nenakupuje zde někdo z Lidl.de? Že bych se přidal.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: lidl.de

Příspěvek od josé »

:arrow: joy - dovolil jsem si přesunout dotaz do již existujícího vlákna.
ano, mají teď akci na většinu svých whisek - Brackeny, Glenalby atd. neodolal jsem novinkové BM s názvem Abrachan. minulý týden přišel balík, takže se v nejbližší době nechystám. koukám, čtyřicetiletý Ben Bracken už taky není skladem. že by ta moje lahev byla poslední?
jinak platí stále to samé viz výše. posílají pouze po Německu, tedy nějaká přeposílací služba nutná. akorát mě trochu naštvali, že šest flašek poslali ne v jedné krabici, ale po třech ve dvou balících, což mírně navýšilo náklady na přeposlání (příjem balíku navíc a spojení).
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: lidl.de

Příspěvek od xenopus »

Jojo, dvě lahve ze zmiňovaných šesti byly moje, takže zrovna teď taky nic... A jako na potvoru mi přišel před chvílí kupón na dopravu po Německu zdarma (úspora 5 €).
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: lidl.de

Příspěvek od Hunter »

Ten kopón může využít i joy, nebo obecně kdokoliv.
Když nakupuju online z Reichu, tak vždy vygooglím slovo gutschein a název obchodu.
Tohle třeba vypadlo:
https://gutscheine.focus.de/gutscheine/lidl
https://gutscheine.chip.de/gutscheine/lidl
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: lidl.de

Příspěvek od Hunter »

Aktuální kód na dopravu zdarma při nákupu vína a destilátů je: WEINNOVEMBER.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět