Freeshopy (Excalibur City a spol.)

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Odpovědět
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Freeshopy (Excalibur City a spol.)

Příspěvek od Mirek »

Chci se podělit o zkušenosti, které mám s nákupy ve freeshopech. V mém (rozumném) dosahu, tzn. do 90km, jsem zatím objevil 3, Excalibur City na hraničním přechodu Znojmo - Hatě, LaaBomba na přechodu Hevlín - Laa an der Thaya a Travel - Free v Mikulově. Cenově naprosto neuvěřitelný je Mikulov, ale tam je, bohužel, velmi omezený výběr. Několik základních druhů single malt, pár blendů...jezdím tam dokupovat to, co mi dochází, pro ilustraci Glenmorangie 10yo stojí 27,99€/1l, Ardbeg 10yo 32,99€/1l, naposled jsem tam koupil Laphroaig Quarter Cask za 39€/1l...platba samozřejmě i v Kč v kurzu 1€=25 Kč. Hatě a Hevlín jsou pod stejnou firmou a zvlášť Hatě mají výběr opravdu široký, od základních řad až po málo vídané kousky, tady je odkaz, stojí to za prohlídku. http://www.excaliburcity.com/cz/obchod/alkohol
Pokud se zaregistrujete do Excalibur klubu (provádí se na místě na počkání), získáte klubovou kartu a s ní i 3% slevu ve freeshopu. Jezdím tam rád, protože i když nic nekoupím (což se ještě nestalo :D), pohled na raritní kousky stojí za to. Pozor na kurz, ve freeshopu tady mají euro za 26Kč, proto se vyplatí sehnat levně eura a platit jimi. Slevy platí i v LaaBomba, ale tam je výběr podstatně omezenější. Ve všech třech obchodech platí, že většina balení je 1l a vychází to cenově dramaticky lépe, než v nejlevnějších e-shopech.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Freeshopy

Příspěvek od Mirek »

Jen taková drobnost pro administrátora, typy na zajímavé obchody se píše tipy. Typ je něco jiného než tip.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Freeshopy

Příspěvek od Hunter »

Tipuju, že administrátor bude asi dobrý týpek ;-) Jinak excaliburcity sleduju, tedy jejich nabídku,ale mám to do Rakous trochu z ruky.Ale zase to mám jen 40km do Německa.Objednávky poštou jsou u Excaliburcity v pohodě? Nezkoušeli jste? Dle této věty z jejich stránek-"Klubovou kartu si můžete také objednat v eshopu, ta Vám bude zaslána současně s objednaným zbožím" lze členství získat i objednávkou zboží. Tu bych docela využil, hlavně pro věci, které nemají v mém oblíbeném Topalkoholu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Freeshopy

Příspěvek od Mirek »

S objednáváním v e-shopu ExcaliburCity zkušenost nemám, jezdím tam raději osobně. Když se člověk ocitne v tom království ;), má to přece jen jinou atmosféru. Problém je jen v tom, že pak nevíš, co dřív :D. Klubovou kartu jsem si tam taky vyřizoval osobně, slevy fungují bez problémů, takže spokojenost. Zrovna zítra se chystám do Laa, chci ochutnat Highland Park 16yo, v tomto stáří se to údajně plní jen pro freeshopy, tak doufám, že ho tam budou mít. Je to stejná firma jako Excalibur, takže i tam platí klubová karta, bohužel prostory a tím i výběr jsou trošku menší, než v Hatích.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Freeshopy

Příspěvek od Hunter »

Hledal jsem si o té Highland park 16y informace a vypadá to na velmi slibný kousek! Tak pak dej vědět, jak jsi pořídil a případně pár dojmů z ochutnávky!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Freeshopy

Příspěvek od Shargard »

Z ExcaliburCity jsem objednával ve čtvrtek, tak uvidíme jak to dorazí a pak se podělím o výsledek. Jinak jsem to měl za klubové ceny a kartu ještě nemám. Potěší.Objednal jsem si Yamazaki 18y, protože ji tam mají za tak směšnou - poloviční cenu než kdekoli jinde. Prostě nejde nekoupit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Freeshopy

Příspěvek od Nethar »

To abych asi toto vlákno brzy přejmenoval spíše na ExcaliburCity :-) Zatím jsem u nich nenakupoval, ale po stálé chvále ze všech stran jsem se chtěl zaregistrovat. To ovšem nejde, nenašel jsem... je možno dávat věci do košíku a objednat bez registrace. Dále je možno vložit do košíku i klubovou kartu - čili po prvním nákupu se stanu členem a dostanu i registrační údaje? Nebo se tam musí osobně? Ono ani ten první nákup bez návštěvy není úplně jednoduchý (a přesně nechápu důvod, všude jinde to třeba není) - protože je potřeba notářsky ověřený věk kupujícího! To je nějaká novinka v zákonech, porušování zákona u ostatních obchodů nebo "buzerace" ze strany Excaliburu? Či je tento Free Shop, protože je to free shop, nějakým způsobem speciální a řídí se jinými zákony? Máte někdo zkušenosti s objednávkou, registrací, atd. online bez samotné osobní návštěvy?
Shargard

Re: Freeshopy

Příspěvek od Shargard »

Odvolávají se na novelu zákona č. 305/2009 sb. , která vešla v platnost 1.7.2010. Dále je na stránkách k dispozici formulář, ketrý je nutno vyplnit a zaslat na uvedenou adresu v případě, že chcete nakupujete online. Při osobní návštěvě členskou katru vystaví na počkání. Osobně, respektive moje mamka tuto proceduru podstoupila, protože já v Čechách nejsem a uvidím jak to dopadne. Členskou kartu jsem si objednal taky. Každopádně dám vědět co a jak. Měl bych vědět tenhle týden.
Króča

Re: Freeshopy

Příspěvek od Króča »

Požadavek ověřeného prohlášení o plnoletsti mě taky zarazil :? osobně si myslím, že buď v minulosti měli problém oledně on-line nákupu neplnoletými, a nebo (což je pravděpdobnější) se rozhodli po poradě s právníky neponechat nic náhodě a jistí se takto dopředu.. možná je to taky jenom nějaké interní nařízení.. Za sebe bych to ale jako "buzeraci" nebral, bo je to pro mne signál, že se jedná o seriózní obchodníky.. Navíc jako kompenzaci za ověření a zaslání písemného prohlášení neúčtují při první objednávce žádné poštovné ani balné..
No ale chtěl jsem se zepat: při realizaci on-line objednávky jsem nikde nenarazil na nic, co by odkazovalo na možnost objednání si klubové karty..Takže by mne zajímalo, jestli jim to stačí napsat do poznámky v rámci objednávky, nebo je to automatika?
no a druhý dotaz: Pokud si klubovou kartu zřídím osobně v Hatích, je potřeba jim tam pro budoucí online objednávky nechat i to ověřené prohlášení, či nikoli?
Díky
Shargard

Re: Freeshopy

Příspěvek od Shargard »

Mrkněte na obrázek. Z toho je to patrné. Tato možnost přidání klubové karty do košíku se objeví když přidáte zboží do košíku a vstoupíte do košíku. Pro zvětšení kliknout. Při osobním zřizování toto prohlášení není nutné. Patrně všichni mají u sebe občanku nebo jíný doklad o věku.

Obrázek

Obrázek
Odpovědět